Kurallar Out Hayal Gücü In

287

Genelde herkes her şeyin kuralları olduğunu ve ona göre davranılması gerektiğini söyler ama ben bunlara katılmıyorum hele ki konumuz modaysa. Moda için konuşulmuş ve belirlenmiş temel kuralları göz ardı edersek eğer herkesin kendini iyi hissettiği ve sevdiği şeyleri giyinmesi gerektiğini düşünüyorum.

 kurallar-out-hayal-gucu-in-umblog-umb-blog

kurallar-out-hayal-gucu-in-umblog-umb-blog-3

kurallar-out-hayal-gucu-in-umblog-umb-blog-4

Aynı renklerin ya da aynı desenlerin bir arada kullanılmasını ele alalım. Normalde aynı desenli şeyler giyilmez diyen bir kişi kendi yaratıcılığını kısıtlamış ve başkalarının kendine kural edindiği şeyleri benimsemiştir. Bu yüzden onu dinlemeyip kendi bildiğinizi yapmanız sizi stil sahibi biri yapacaktır. Stylinginize farklı renkler katmak elbette güzel bir fikir ama hepsinin dozunda olması gerekiyor. Birbirinden farklı renkler kullanırken en fazla üç renk kullanmamız gerek, eğer aynı tonlarda ve yakın geçişler yaparsanız bunda bir sınırlama yok, önemli olan gözünüze hoş gözükmesi.

 kurallar-out-hayal-gucu-in-umblog-umb-blog-6

kurallar-out-hayal-gucu-in-umblog-umb-blog-1

kurallar-out-hayal-gucu-in-umblog-umb-blog-8

Bir diğer detayımız ise farklı tür kumaşların ve stillerin bir arada kullanılması. Birçok insan “Bol üstün altına bol giyilmez, süet giydiysen yanında rugan kullanamazsın” diyecektir ama biz ne yapıyoruz onları dinlemiyoruz. Eğer üstündeki renklerin geçişini sağladıysan ve güzel gözüktüğünü düşünüyorsan senin stylingin tamamdır. Bizim için önemli olan belirli kurallara uygun giyinmek değil, kendi bildiklerimizle hayal gücümüzü kullanarak istediğimiz gibi giyinmek. Hayat, sıkıcı olan şeyleri giymemek için fazla kısa.

kurallar-out-hayal-gucu-in-umblog-umb-blog-7

kurallar-out-hayal-gucu-in-umblog-umb-blog-2

kurallar-out-hayal-gucu-in-umblog-umb-blog-5