Makyajlar Renklensin!

250

coloured_makeup

 

Bu sene makyajlarımızın daha fazla renklenme zamanı geldi! 2015 renkli bir yıl olsun!

Kozmetik ürünleri günümüzde bize bu hizmeti sunuyor. Sonunda, artık rujlar sadece sıkıcı kırmızı ve pembe tonlarından oluşmuyor. Far paletleri binbir renk içeriyor. Ojeler neon, mat, parlak istediğimiz her türde bulabileceğimiz gibi hazırda bizleri bekliyorlar. Kombinlerimizi tamamlayan, bizi daha tarz sahibi ve sıradışı yapan renkleri hep birlikte makyajımızda nasıl uygulayabiliriz, ona bir bakalım!

Herkes gibi olmak istemeyip, bazen bakışlar altında uzaylı durumuna düşmüş gibi hissetsek bile bunu yeniliği ancak bizim gibi tarz sahibi kızlar taşıyabilir ve garip gözlerle bakanları alıştırabiliriz 😉 Hadi yapalım! Yeniliğe açık Türkiye istiyoruz.

coloured_makeup1

 

İyi çekilmiş bir eyeliner kesinlikle en mükemmelidir, fakat bu ‘cateyes’ görünümüne neden biraz renk katmayalım ki? Bu sene birkaç marka renkli eyeliner serisi çıkardı. Mesela Wet&Wild. Daha eğlenceli ve daha ilgi çekici kedi gözlere bir göz atalım…

coloured_eyeliner

colorful_eyeliner

coloured_eyeliner1

rainbow_eyeliner

Nail art akımına uyan birçok kişi tanıyorum ve bence yaptırması da, yapmayı denemek de çok eğlenceli! İnternette birsürü yapım aşamalı nail art videoları var. Bence denemeye başlamalısınız, yetenek içinizdeki gökkuşağında gizli 😉 Ayrıca benden size bir tüyo; instagramda iscreamnails adıyla bir hesap var, nail art konusunda takip etmenizi önereceğim bir hesap.

 nail_art colorful_nailscoloured_nails 

Eveeet gelelim rujlara! O rengarenk birbirinden güzel renkli rujlara… Kişisel hayatımda özellikle bu sene çok tercih ettiğim, kıyafetlerimin tamamlayıcısı olan bu renkli rujlar beni gün içerisinde çok neşeli kılıyor. Bence siz de denemelisiniz! Gerçekten kullanması çok eğlenceli.

Garip bakışlara aldırış etmeyin! Siz yenilikçi birisiniz ve yaratıcılık ruhunuzda var ve bunu istediğiniz gibi özgürce dışa vurabilmek sizin, bizim, gençlerimizin hakkı. Rahat olun, doğru taşıyabildiğiniz takdirde çevrenizdekiler beğenecektir.

blue_lipstick

purple_lipstick

coloured_lips

glitter_lips

two_colors_lipscolorful_lips

blue_lips  yellow_lips

Elbette rujlar hakkında size önerebileceğim birkaç marka var. Bunlar; Mac cosmetics, Melt cosmetics, Lime Crime makeup.

Size birkaç tane tamamen bitirilmiş değişik makyaj örnekleri göstermek istiyorum. Tabii ki siz bu kadar uçmak zorunda değilsiniz, bunlar genellikle fotoğraf çekimleri için yapılan makyajlar. Bu makyaj örneklerini en minimal şekilde kendi hayatınıza uyarlamak size kalıyor. Sevdiğimiz renkleri neden sadece kıyafetlermizde taşımak zorunda olalım ki? Bence bizi biz yapan en önemli bölgemiz olan yüzümüze de biraz renk katmak lazım.

İlham almak serbest 😉

Hadi renklenelim! Bol şans.

makeup_tips

coloured_makeup2  purple_makeup

glitter_makeup