Marketing Meetup Doğuş Üniversitesi’nde Gerçekleşti

369

Pazarlama dünyasından birçok önemli ismin buluştuğu Marketing Meetup etkinliği 30 Nisan Cumartesi günü Doğuş Üniversitesi Acıbadem Kampüsü’nde gerçekleşti.
Üniversite Medya Birliği olarak iletişim destekçisi olduğumuz ve internet üzerinden canlı yayınlanan Marketing Meetup etkinliğinde pazarlamanın her kolundan kendi alanında uzman konuşmacılar yer aldı.

Dijitalleşme, mobil pazarlama, CRM sistemleri, tüketici sadakati, iletişim, nöropazarlama konularının konuşulduğu etkinlikten akılda kalanlar:

Neden Dünya Markamız Yok?” sorusu üzerinden anlatım yapan Marka Danışmanı Güven BorçaBaşarısızlığın bir sebebi de eleştiri kültürü olmaması, hatalardan ders çıkaramamak.” olduğunu dile getirdi.

meetup1

Dijital Çağda Hayatta Kalma Sanatı” hakkında konuşan Pazarlama Profesyoneli, Köşe Yazarı ve Blogger Hakan AkbenMakinanın insanın iletişim yeteneğini kopyalaması çok zor, iletişim yeteneğinizi geliştirmeniz faydalı olur.” dedi.

Samsung Türkiye Kurumsal Pazarlama Bölüm Müdürü Serra Yılmaz, “Dijital Değişimin Ayak Sesleri” başlıklı konuşmasında18-34 yaş aralığının %53’ü uyanır uyanmaz, %78’i ise uyanmadan önce online oluyor. Günde ortalama 5 saat online oluyoruz.” diyerek medya bağımlılığımızdan bahsetti.

meetup2

Migros Pazarlama İletişimi & CRM Direktörü Kına Demirel BeskınazıSadakat Programlarında Yeni Dönem- Dijitalleşme” başlığı altında müşteri sadakatinden bahsetti: “Eğer müşterinin ilgisini çekemezseniz, eşinizin de ilgisini çekemezsiniz. Sadakat mi istiyorsunuz? Bir köpek alın.

NIVEA Beiersdorf Türkiye Pazarlama Müdürü Mustafa KabakçıNişantaşı Marketing’in Sonu” konulu oturumunda: “Marka da insan gibidir. Misyonu olmalıdır!”
“Strateji olmadan reklam filmi çalışılmamalı.”

Future Bright Group Yönetici Ortağı Akan Abdulla Tutumlar ve Davranışlar” başlıklı konuşmasında tüketici davranışlarından bahsetti: “Tüketici kelime ile değil, imge ile konuşur.” “Söylemleri unut metaforlara odaklan.