MBFWI 2015 Erkek Giyim Koleksiyonları

182

İstanbul’un en havalı, en moda dolu etkinliği Moda Haftası, Mercedes Benz sponsorluğunda geçtiğimiz hafta gerçekleşti. 16-21 Mart tarihleri arasında Antrepo 7’de gerçekleşen İstanbul Moda Haftası, birbirinden yetenekli tasarımcıların defilelerine ev sahipliği yaptı.

Biz de Üniversite Modası ekibi olarak 1 hafta boyunca defilelerde ve backstage’de yer alarak Instagram hesabımız üzerinden modanın nabzını tutmaya çalıştık.

Hala takip etmiyorsanız : https://instagram.com/universitemoda/

16 Mart’ta Afffair ile başlayan ve 20 Mart’ta Les Benjamins ile defileler modaseverlerin ilgi odağı oldu.

MBFWI 2015’in en çok ses getiren erkek giyim defilelerine gelin beraber bakalım;

niyazi_erdoğan_mbfw

Niyazi Erdoğan her sezon olduğu gibi yine ilham aldıklarıyla bize ilham verdi. Bilim ve sanatı bir araya getiren Türk dehası İlhan Koman’dan ilham aldığı “To Infinity” koleksiyonu ile modern erkeği giydiren tasarımcı, yine imzası haline gelen sırt çantaları ile de göz doldurdu.

mercedes-benz-fashion-week-photo-diary-2-10

Benan Bal yine kendi tasarımlarını kardeşi Palmet Bal’ın evcil hayvanlar için hazırladığı koleksiyonla beraber sundu. Dünyalar tatlısı, Jack Russel cinsi bir köpeğin de modellere eşlik ettiği koleksiyon, beyleri maskülen bir şıklığa davet ediyor. Onur Dağ imzası olan kısa film ile koleksiyonun tanıtıldığı defile kesinlikle adrenalin yükseltici.

mercedes-benz-fashion-week-photo-diary-2-5

Emre Erdemoğlu diyor ve susuyoruz. Emre Erdemoğlu yıllar içinde kendini fazlasıyla geliştiren bir tasarımcı. Her parçası ile her erkeğin –hatta bazı parçaları ile kadınların- rüyalarını süsler nitelikte bir koleksiyon hazırlamış, koleksiyonun ismi : Mengütay.Defilenin kapanışını kürk bikini ile Tülin Şahin ve Emre Erdemoğlu kolkola yaptılar. Styling Alexander Kokoskeriya, müzikler Oben Budak imzası taşıyor. Bu üçlüyü birbirine çok yakıştırıyor ve gelecek sezonu iple çekiyoruz.

Düzenleyen : Fatma İZCİ