Mektup Kardeşliği Projesi Destek Bekliyor

309

Kurucuları Mektup Kardeşliği Projesi ile kuzeyden güneye, doğudan batıya şehirler arası iletişim sağlayarak mesafeleri kaldırıp kültürler arası etkileşimi arttırmayı amaçlamaktadır.

Mektup Kardeşliği Projesi, Türkiye Gençlik Ödülleri yarışmasına En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi kategorisinde katılıyor.

2015 yılından itibaren düzenlenen “Türkiye Gençlik Ödülleri” yarışması MCD Gençlik KulübüMCD Gençlik Ajansı ve Dünya Gençlik Politikaları Derneği tarafından organize edilen “Gençlik Otobüsü” projesi kapsamında düzenlenmektedir. Türkiye Gençlik Ödülleri yarışmasında aday gösterilen 10 temsil arasından en çok oy alan ödül sahibi oluyor.
En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi başlığı altında aday adayları arasında yer alan Mektup Kardeşliği Projesi destek bekliyor.

mektup-kardesligi-destek-bekliyor-umblog-umb-blog-1

Mektup Kardeşliği Projesi Nedir?

“Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce gönüllü ile beraber aynı hayali paylaşıyoruz. Hiç tanımadıkları bir çocukla mektuplaşmaya başlayan gönüllülerimiz, bir ağabey-ablalık yaparak hem kültür etkileşimini arttırmak hem de dezavantajları azaltmak için gönüllü oluyorlar. Proje yöneticilerimizce belirlenen illerde ve dezavantajlı bölgelerdeki çocuklar için destek sağlıyorlar. Bu süreçte gerek çocukların kişisel gelişimleri gerekse maddi ihtiyaçları konusunda gönüllülük doğrultusunda kardeşlerine destek oluyorlar. Bizler de ülkemiz için bir şeyler yapıyor olmanın heyecanıyla yazdığımız her mektubu büyük bir heyecanla yazıp alacağımız her yeni mektup için fazlasıyla heyecanlanıyoruz. Mektup Kardeşliği projesinin bir hayal değil bir hedef olduğunu bilerek durmadan yorulmadan çalışıyoruz, çalışacağız. İlk başladığımız günü unutmadan sizlerden aldığımız desteklerle ulaşmak istediğimiz hedefe doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Mektuplaşma kültürünü salt bir kültür olarak görmeyip bir paylaşım ruhu olarak hissediyoruz. Birlikte yürüdüğümüz yüzlerce gönüllümüze bizi yalnız bırakmadıkları ve böyle bir projede sorumluluk aldıkları için saygı ve muhabbetle teşekkür ediyoruz.”

Proje Detaylı Bilgi

Oy Vermek İçin Tıklayın