“MODA” Büyük Harflerle Yazılmalı!

250

Londra Moda Haftası geçtiğimiz hafta son buldu. Oldukça yoğun geçen bir haftadan sonra muhteşem defileler akıllara kazındı.

Bunlardan biri de J.W.Anderson’ın ilkbahar/yaz 2016 defilesi oldu.

page-1

Ancak bir çocuğa olabilecek ölçüde küçük sutyenler, ancak kralların giyebileceği türden omuzları kabarık kıyafetler.

Jonathan Anderson’a göre “MODA büyük harflerle yazılmalı!”

page-2

Moda dünyasında özgün stili savunan bir tasarımcı olan JW’nin özgün stil hakkında söyleyecek çok şeyi var, tabii bütün koleksiyon kabarık kollardan veya uzay kıyafetlerinden oluşmuyor. Grafik tişörtlerle ve çapraz takılmış kol çantasının eşlik ettiği tarz pantolonlar da mevcuttu. Çantanın geometrik bir etki bırakmak için mi, moda dünyasının kol çantası takıntısının bir tekrarı mıydı yoksa JW’nin İspanyol deri markası Loewe’nin tasarımcısı olduğunun bir hatırlatıcısı mıydı pek belli değil.

page-3

Bu koleksiyonda dantelli bir korse ile küçük bir sutyen, göğüs kısmına eklenen fermuarlar, elbiselerin altından görünen dantelli şortlar gibi erotizme gönderme yapan birçok detay vardı.

Jonathan Anderson’un hikayesi aynı zamanda güçle de ilgili: Güçlü kadınlar, geniş kollar, uzun pantolonlar ve daha birçok aşırılık bir aradaydı. Ama sonra, bütün bu cesur ve keskin kıyafetlerin arasından hiç beklenmedik bir biçimde pembe fırfırlı bir elbise çıkıyordu.

page-4

31 yaşındaki tasarımcının hayal gücünün limitlerini zorlamasını izlemek hepimizin hoşuna gitmiştir.

j-w-anderson-2016-ilkbahar-yaz-londra-kim_0773-682x1024

Hazırlayan : Betül Temur