Moda Kütüphanesi Tatil için İlham Dolu 10 Kitap

290

Bookshelf

Sonunda yaz tatili geldi ve artık kitap okuyabileceğimiz bol bol boş zamanımız var! Gerçi kitap severler için tatili beklemeye gerek yok, biz istediğimiz her fırsatta kitaplar için zaman yaratabiliriz! Üniversite Modası olarak size birkaç kitap önerisinde bulunacağız, moda aşıklarının elinden düşüremeyeceği türden kitaplar.

1 (2)

Christian Dior’dan The Little Dictionary of Fashion, moda severleri ve modanın içinde olmak isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. A’dan Z’ye terimler üzerinden yapılmış açıklamalarla,  moda ve stil üzerine  bir çok püf noktası öğrenebilirsiniz.

2 (2)

  Diesel’in kurucusu Renzo Rosso’nun yazdığı Be Stupid, sektöre atılmak isteyenler için bir rehber niteliğinde. Kendi tecrübelerinden yola çıkarak reklam stratejileri ve nasıl büyük riskler alınacağını anlatıyor.

3 (2)

Adından da anlaşılacağı gibi gerçekten farklı bir kitap. Yazar Keri Smith ’Bu Günlüğü Mahvet’’ isimli bu kitabın farklı farklı bölümlerinde okuyucudan  bazı şeyler yapmasını istiyor, örneğin bir sayfasına kahve döküp diğer sayfasını yakacaksınız.. Kendiniz doldurduğunuz bu kitap sizin de bir eseriniz olacak!

4 (1)

Coutre tasarımlarına ve Valentino’ya meraklıysanız bu kitap tam size göre. Ünlülerin kırmızı halıda en çok tercih ettikleri markalardan biri olan Valentino’nun kulisi bu kitapta!

5 (1)

Bu rengarenk kitapta Alexa Chung’a ait fotoğraflar ve çizimler de bulabilirsiniz. İlham kaynağı ve stil önerileriyle dolu olan bu kitap yaz stiliniz için işinize yarayabilir..

291704_BMT1E_8464_001_web_zoomin (1)

Eğer bir Gucci aşığıysanız bu kitabı edinmeniz gerek! Marka hakkında bilmediğiniz, öğrenmek istediğiniz birçok şey bu kitapta var.

christianlouboutin_book_20ans_medium_1

Christian Louboutin adını taşıyan bu kitapta birbirinden renkli ve ilham dolu fotoğraflar paylaşmış. Fotoğraflarda kendi tasarımları olan bu ayakkabıları en şık şekliyle sergiliyor.

the-selby-debuts-fashionable-selby-book-1

Fotoğrafçı ve blogger olan Toddy Selby’nin kitabı Fashionably Selby, rengarenk bir blog sayfasının bastırılmış hali gibi! İlhamlar, must-have’ler, farklı tasarımcıların eserlerini görebilirsiniz.

9

Bu kitapta moda hakkında eğitim alan ya da teorik bilgi edinmek isteyenler aradıklarını bulabilir. Sektöre adım atmak isteyenlerin edinmesi gereken bir kitap.

501488438_product_1

Dünyanın en popüler ve en büyük moda dergilerinden olan Vogue, bu kitapta en iyi fotoğrafçılarının en özel fotoğraflarını kullanmış. Farklı temalarda oldukça kaliteli fotoğraflar bulabilirsiniz.