Mühendislikte Topuk Sesleri 10 Mart’ta İÜ’de!

234

IEEE İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kolu Women In Engineering Departmanı tarafından düzenlenen ve Üniversite Medya Birliği’nin medya sponsoru olduğu Mühendislikte Topuk Sesleri etkinliği 10 Mart Perşembe günü gerçekleştirilecek.

İş hayatında kadın ve erkek” temasını işleyecek olan etkinlik, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Ali Rıza Berkem Konferans Salonu‘nda gerçekleştirilecek.

Mühendislikte Topuk Sesleri etkinliğinin amacı, sektörlerinde öncü firmalarla bilgi alışverişi ve söyleşi yapmak; akademisyen, mühendis ve öğrencileri aynı platformda buluşturmak.

Etkinliğe Loreal İnsan Kaynakları Müdürü Muazzez Günay, Kıdemli Kurumsal İletişim Uzmanı Ezgi Öztosun, Penta Teknoloji’den İT & İş Geliştirme Müdürü Yasemin Budak, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Müdürü Ebru Tuna ve Müzisyen Ozan Pehlivan katılacak.

İkincisi bu yıl düzenlenen Mühendislikte Topuk Sesleri etkinliği kadınların iş hayatında ve sosyal hayattaki yeri ve hakları; kadın dostu şirketlerin izlediği politikalar; kadın ve erkeğin bir arada çalışmasının iş verimliliğine ve ekonomiye katkısı; iş yaşamında karşılaşılan sorunlar ve bu sorunlarla başa çıkma yöntemleri konularına değinecek.

10 mart iü ieee 2