Mühendislikte Topuk Sesleri Etkinliği İlgiyle İzlendi

305

IEEE İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kolu Women In Engineering Departmanı tarafından düzenlenen ve Üniversite Medya Birliği’nin medya sponsoru olduğu, açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Üyesi Büşra Benli’nin yaptığı Mühendislikte Topuk Sesleri etkinliği 10 Mart Perşembe günü gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Ali Rıza Berkem Konferans Salonu‘nda düzenlenen “İş hayatında kadın ve erkek” temasını işleyen ve amacı sektörlerinde öncü firmalarla bilgi alışverişi yapmak olan etkinlik; Loreal İnsan Kaynakları Müdürü Muazzez Günay, Kıdemli Kurumsal İletişim Uzmanı Ezgi Öztosun, Penta Teknoloji’den İT & İş Geliştirme Müdürü Yasemin Budak, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Müdürü Ebru Tuna ve Müzisyen Ozan Pehlivan‘ı öğrencilerle buluşturdu.

Kadın Girişimciler Derneği Kurucu Üyesi Aydan Baktır; kadının çalışmasının kadına çok iyi geldiğini, kadının çalışmasının toplum üzerinde çok fark yarattığına, iş hayatında, sosyal hayatta çalışarak var olmamız gerektiğine inandığını söyledi.

IMG-20160310-WA0044

Penta Teknoloji’den İT & İş Geliştirme Müdürü Yasemin Budak hayatta nerde olursanız olun bir şekilde dik durmanız gerekiyor. Her zaman önünüze hazır lokmalar gelmiyor diyerek sektörde var olmanın zorluklarından bahsetti.

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Müdürü Ebru Tuna katılımcılara kendi felsefesini açıkladı: “Başkası yapabiliyorsa daha da iyisini yapabiliriz. Kimse yapamıyorsa ilk biz yaparız.”

CEVAP VER

3 × four =