Öğrenciler İçin Pasaj ve Pazar Rehberi

216

terkos_pasajı

1)      İlk durağımız Terkos! Yoldan geçen 10 kişiye sorsanız 8’i bilir..Her öğrenci gelmiştir buraya mutlaka. Bir kere gittikten sonra ikinciye, üçüncüye gitmemek mümkün değil zaten. Abonesi olursunuz. Her türden kıyafeti çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Tezgahlarda biraz zaman harcamanız gerekebilir ama inanın değer! Biz öğrenciler için şahane bir yer, bizzat tavsiye ediyorum.

2)      Diğeri ise eskiden Salı pazarı olarak bilinen Kadıköy Çilek sokak.  Birbirinden ucuz butiklere ev sahipliği yapıyor burası. Marka derdi olan, olmayan herkesin kendine göre bir şeyler bulacağı bir yer.

Bsl_nişantaşı

3)      BSL Teşvikiye diyelim mi ? Diyelim diyelim. Nişantaşı’nın havalı kaldırımlarında yürürken pahalı mağazaların arasına sıkışmış uygun fiyatlı butiklere rastlamak elbette ki mümkün.  BSL’de bunlardan biri. Teşvikiye Camii’nin tam karşısında yer alan butikte, çok da ucuz olmasa da ünlü markaların ürünlerini gayet makul fiyatlarda bulabilirsiniz. Burası Nişantaşı’nın havasına ayak uydurduğundan daha ferah bir yer tabii ki.

Atlas_pasajı

4)      Atlas Pasajı (Beyoğlu) dediğim zaman akan sular bile durmalı bence. Girişteki sinemayı ve aksesuarların satıldığı dükkanları geçer geçmez iki katlı bir cennet ayaklarınızın altına seriliyor. Burada sezonda çok beğenip de yüksek fiyatı yüzünden alamadığınız elbiseyi yarı fiyatına bulabilirsiniz. Fakat fiyatlar dükkanlara göre farklılık gösteriyor.  Birbirinden farklı stillere ev sahipliği yapıyor burası. Bir yanda bebe yaka elbiseler, kürklü paltolar ve ışıltılı gece kıyafetleri sergilenirken hemen yanında diğer dükkanlarda esprili tişörtlere ve zincirli pantolonlara rastlayabilirsiniz. Aramızda kalsın benim en gözde mekanım burası. Özellikle indirim zamanlarında efsane bir yer oluyor, benden söylemesi.

beyoğlu_iş_merkezi

5)      İstiklal caddesine gittik madem, Beyoğlu İş Merkezi’ne de uğramadan olmaz. Makul fiyatlara buradan da alışveriş yapabilirsiniz. Kat indikçe fiyatlarda da bir inme söz konusu burada.

6)    Bakırköy Cumartesi pazarını da duymayan yoktur diye düşünüyorum. Yanlış mıyım? Pazar diye küçümsemeyin sakın! Pasajlardaki gibi rahat deneme imkanları yok ama denemeden de alınabilir. Fiyatlar gayet uygun.

7)    Gelelim toptancıların yeri Merter’e. Her ne kadar akşamları tehlikeli olsa da en uyguna buradan kıyafet bulabilirsiniz. İstemediğiniz kadar toptancı dükkanı bulunur.

8)    Merter dedikten sonra Beyazıt’tan bahsetmemek olmaz. Beyazıt-Laleli de ucuz alışveriş için uygun yerler. Caddede tanıdık markaları görüp de korkmayın usulca ara sokaklara dalın ve alışverişin tadını çıkarın.

Büyük_Beşiktaş_çarşısı

9)      Büyük Beşiktaş Çarşısına özellikle ayakkabı ve aksesuar ihtiyacı için gidilebilir.  Beşiktaş’taki bu çarşıda çok sayıda giyim mağazasının yanı sıra elektronik eşyalar, doğa sporları malzemeleri, iç giyim, hamile giyim mağazaları ve müzik marketler de var. Çeşitlilik arayanlar için ideal bir çarşı.

10)   Son olarak Yeşilköy ve Bahçeşehir pazarıyla kapatıyorum. Biraz mesafe olarak uzak kalsalar da bence alışveriş için ikisi de çok uygun. Yeşilköy fazlasıyla büyük ama Bahçeşehir ona nazaran biraz daha küçük kaçıyor ve hemen hemen aynı tezgahlar kuruluyor. Yeşilköy pazarı Çarşamba günleri, Bahçeşehir pazarı ise Salı ve cumartesi günleri kuruluyor.