Oscars 2015 Kırmızı Halı

172

87.Oscar Ödül Töreni yine tüm ihtişamıyla gerçekleşti. Biz de kırmızı halının nabzını tuttuk. Gecenin şıklığıyla alkışlatanlarına ve rüküşlüğüyle üzenlerine gelin beraber bakalım.

Önce bizi kahırdan öldürenler :

sienna_miller_oscars_2015 Sevdiğimiz hatta zaman zaman kıskandığımız bir ablamız olan Sienna Miller, bu sefer güldürmedi. Elbisesi o kadar hareketli ki bakarken yoruldum. Fiyonklar, dantel… başım döndü.

naomi_watss_oscars_2015Naomi Watts, taş görünümlü duvar kağıdından elbisesi ve içine giydiği ışıltılı büstiyeri ile moda severleri kalbinden yaraladı.

meryl_streep_oscars_2015Bu kadar usta bir ismi eleştirmek olmaz ama Meryl Streep Oscar ödül törenine gelmiş gibi değil de daha çok akşam yemeğine falan gidecekmiş gibi. Ama yine de çok zarif ve zevkli.

Marion_cotillard_oscars_20152008 yılında “La mome” performansıyla “En İyi Kadın Oyuncu” kategorisinde Oscar’ı evine götüren Fransız oyuncu Marion Cotillard, ikinci kez aday gösterildiği ödül törenine akıllara Jennifer Lawrence’in yorgan elbisesini getiren bir elbise ile katıldı. Önden çok şık ama yandan ve arkadan içimizi burkuyor.

“Delidir, ne yapsa yeridir” ler :

jared_leto_oscars_2015Saçlarına ve oyunculuğuna vurulduğumuz Jared Leto, beyaz ayakkabıları, buz mavisi takımı, yakasındaki küçük pembe çiçeği ve kocaman şemsiyesi ile bizi gülümsetmekle kalmadı. Kıyafet seçimine bayıldık!

lady_gaga_oscars_2015Her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başaran çılgın ve cool insan Lady Gaga’nın eldivenleri sosyal medyada alay konusu oldu ve bulaşık eldivenine benzetildi. Ama Lady Gaga ne yaparsa yapsın, her zaman kabulümüzdür!

 

En cool beyler :

wes_anderson_oscars_2015The Grand Budapest Hotel’in yönetmeni, her filmini hasretle beklediğimiz Wes Anderson, kadife ceketi ve papyonu ile en cool beyler listemizde.

Neil_partick_harris_david_burtka_oscars_2015Gecenin sunuculuğunu üstlenen Neil Patrick Harris ve eşi David Burtka tatlılığı ve şıklığı ile içimizi eriten çiftlerden.

michael_keaton_oscars_2015Cool’luğun kitabını yazan adam Michael Keaton!

  Eddie_redmayne_hannah_bagshawe_oscars_2015Eve en iyi aktör ödülü ile dönen Eddie Redmayne gece mavisi takımı içinde, eşi Hannah Bagshawe de gold detaylarla süslenmiş elbisesi ile en cool ve tatlı çiftlerden.

clint_eastwood_bardley_cooper_oscars_2015Kırmızı halıda görmek istediğimiz görüntüler içinde her zaman Clint Eastwood ve Bradley Cooper yer almalı!

channing_tatum_oscars_2015Channing Tatum, siyah smokin içinde çok seksi gözüküyor.

David_Oyelowo_oscars_2015Diğer erkekler gibi kolaya kaçıp siyah giymeyen David Oyelowo renk seçimi ile bizden en cesur erkek ödülünü aldı.

Kırmızı halının hakkını verenler:

scarlett_johansson_oscars_2015Versace tercihi ve modern saç kesimi ile  Scarlett Johnsson kırmızı halının şıkları arasında.

reese_witherspoon_oscars_2015Siyah-beyaz Tom Ford elbise ile porselen bebek görüntüsü yakalayan Reese Witherspoon da bizi üzmeyenlerden.

keira_knightley_oscars_2015İyice belirginleşen karnı ve masallardan fırlamış gibi duran elbisesi ile Keira Knightley’ye bizi hayal kırıklığına uğratmadığı için teşekkürü bir borç biliriz.

jennifer_aniston_oscars_2015Bir Versace daha. Friends’in Rachel’ı, Cake filminin Claire’ı Jennifer Aniston inanılmaz güzel gözükmüyor mu sizce de?

Emma_Stone_Oscars_2015Yeşil Elie Saab elbisesini kontrast oluşturmak için turuncu tonlarda ruj ile tamamlayan Emma Stone, gecenin en şıkları arasında gösteriliyor.

Dakota_johson_oscars_2015Saint Laurent elbisesi ile iddiasız ama şık bir seçim yapan  Dakota Johnson, sınıfı pekiyi ile geçenlerden.

Ayakta alkışlatanlar :

Gwyneth_Paltrow_Oscars_2015Ralph & Russo imzalı, tek omuz pudra elbise ve gözalıcı küpeleri ile Gynewth Paltrow gecenin tartışmamız en şık ismi bizim için.

jennifer_lopez_oscars_2015Daha önceleri abartılı bacak ve göğüs dekoltesi ile ödül törenlerine katılan Jennifer Lopez, Elie Saab’ın rüya gibi elbiselerinden birini tercih etmiş, iyi de etmiş. Saçlarını at kuyruğu şeklinde toplayarak elbisesini ön plana çıkaran Lopez, Kırmızı Halı’nın en büyüleyen isimlerinden biri.

tegan_sara_quin_oscars_2015Kanadalı Indie Rock grubu Tegan and Sara’nın Tegan ve Sara’sı kırmızı halıda alışılmışın dışında kıyafet seçimleri ile kaftanlar içindeki prenseslere taş çıkartıyor. Kıyafetlerinde asi ve maskülen bir etki taşıyan iki kız kardeş bizden tam puan alıyor.

Oscar bonusu : 

Jennifer Lawrence’in düşmelerine alıştığımız için Oscar’da bir matraklık görmek istiyoruz demek ki. Emma Stone ve Jennifer Aniston’dan Oscar şakalaşmaları ve komiklikleri…

Jennifer_aniston_emma_stone_oscars_2015

Yazı : Fatma İZCİ & Suzan KARAHASAN