Otomotivin Devleri Otek’16’da Buluşacak!

227

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü tarafından, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Makine Fakültesi Dekanlığı ve Yıldız Teknopark desteğiyle gerçekleştirilecek Otomotiv Teknolojileri Etkinliği 16 (OTEK’16), otomotiv sektörünün devlerini bir araya getirecek. Etkinlik kapsamında, YTÜ Teknopark tarafından yapılacak Türkiye’nin ilk ve tek “Fren Dinamometresi Test ve Ar-Ge Merkezi” kamuoyuyla paylaşılacak. Medya sponsorluğunu Üniversite Medya Birliği’nin üstlendiği ve YTÜ Beşiktaş Kampüsü Oditoryum’da 23-24 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlikte 40 farklı üniversiteden öğrenci ve akademisyenin yanı sıra Ford Otosan, Hexagon Studio, Bosch, Tofaş ve AVL gibi firmalardan üst düzey yöneticiler de katılacak.

CckDhimWIAYux-T.jpg large

Kenan Sofuoğlu “Yerli” Formula Aracını Kullanacak

Türkiye’nin gururu ve Dünya MotoGP şampiyonu Kenan Sofuoğlu da etkinlikte katılımcılarla buluşacak. Türkiye’nin ismini dünyanın çeşitli ülkelerinde başarı ile temsil eden Sofuoğlu, konuşmasının ardından farklı bir şova da imza atacak. Sofuoğlu, Makine Teknolojileri Kulübü YTU Racing ekibi tarafından tamamen yerli teknolojiyle üretilen “Yerli” formula aracı “YTR-02” ile kampüste kısa bir tur atacak.

Türkiye’nin ilk ve tek Fren Dinamometresi Test ve Ar-Ge Merkezi YTÜ’de Kurulacak

Etkinlik çerçevesinde, yerli otomotiv sektöründen 35 firmanın katılımı ile gerçekleştirilen çalıştay sonunda yatırım kararı verilen Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası sertifikasyona sahip  “Fren Dinamometresi Test ve Ar-Ge Merkezi”nin lansmanı da yapılacak.
YTÜ Davutpaşa Kampüsü Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK)’ne kurulacak dev yatırımın temeli kısa süre içinde atılacak. Türkiye ve çevre ülkelerdeki otomotiv sektörünün önemli bir eksikliğini giderecek Merkez’in 2017’nin ikinci yarısında faaliyete geçmesi hedefleniyor. Otek’16 çerçevesinde gerçekleştirilecek lansman programında Yıldız Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Bektaş, “Fren Dinamometresi Test ve Ar-Ge Merkezi” hakkında detaylı bir sunum yapacak.

Detaylı Bilgi ve Katılım İçin