Oversized Modası

214

Artık kış kendini kesin olarak belli etti sanırım. Kapıdayım demiyor da geldim diyor adeta! Madem öyle biz de kış trendlerini konu almaya başlayalım yavaş yavaş. Bu kış ise ‘Oversized’ modası hâkim. Oversized nedir diyenler için kısaca; erkek kıyafetleri tadında, yani size 2-3 beden büyük ama üzerinizde abes kaçmayacak şekilde duran kıyafetlerdir. Boyfriend modasına benzetebiliriz az çok, fakat sadece jean ve gömleklerimizde değil daha çok kazak ve kabanlarda belirgin olarak ortaya çıkıyor.

İlk olarak oversized kazakları ele alalım. Oversize kazaklar; hem şıklığından, hem de rahatlığından ödün veremeyenler için harika bir seçim olabilir! Salaş görünümleriyle ister cool, ister şık, isterse sportif olabileceğiniz bu kazaklarla çok güzel kombinler yapabilirsiniz. İşte bunlardan bir kaçı;

oversized_sweater oversized_sweater oversized_sweater oversized_sweater oversized_sweater oversized_sweater oversized_sweater

Kalın kombin yaptığımız da üzerimize giyeceğimiz kabanın rahat olması, ince kombin yaptığımızda da seçeceğimiz kabanın kalın olması çok önemli. Bu iki ihtimalin de aynı kabanda birleşmesi ancak Oversized Kaban modelleriyle mümkün gibi görünüyor!

oversized_coat

Bu kabanlar genelde kalın kaşe veya yün kumaştan yapıldıkları için gerçekten sıcacık tutuyorlar. Üstelik uzun olmaları da bacak ve basen bölgenizin üşümemesi için çok ideal.

oversized_coat

Bu soğuk kış günlerinde kazaksız asla derseniz bu kabanlar tam size göre. Kalın kazaklarla dar kesim bir kaban ya da palto giymek hareket özgürlüğümüzü baya kısıtlıyor. Bu nedenle üste oturmayan bu oversized kabanlarla istediğiniz kalınlıkta kazak giymeniz mümkün.

oversized_coat oversized_coat oversized_coat

Son dönemde modada androjen bir hava hâkim. Cinsiyetsizlik olarak tanımlanan bu akımla, bayanlar daha sert çizgilere ve düz hatlara sahip. Siz de stilinizde feminenliği biraz daha arka planda bırakıp, daha maskülen çizgilerle tarzınızı yaratmak istiyorsanız, bu kabanlar tam size göre.

oversized_coat oversized_coat

Oversized kabanların bir özelliği de giyene salaş bir hava vermesi. Dolayısıyla kukuletalı bereleri ve upuzun atkıları kullanmayı seviyorsanız bu kabanlar tam size göre. Tabii bir de oversized bereler var onların da hakkı yenmez.

oversized_beanie oversized_beanie oversized_beanie oversized_beanie

Özellikle günlük stilinizde skinny jean giymeyi tercih ediyorsanız, bol kesim bu kabanlar size çok yakışacaktır. Dar kesim üzerine bol kesim kombini, zıt bir görüntü oluşturur ve görünüşünüzü dengeler.

oversized_coat_skinny_jeans oversized_coat_skinny_jeans

Yine bu büyük beden kabanlar vücut hatlarınızı belli etmeyeceği için, kilolarınızı kamufle edecektir. Sokaklarda daha rahat dolaşmanıza vesile olacaktır.

oversized_coat oversized_coat

Bu kabanların bir diğer güzelliği de askılı ve büyük boy çantalarla rahatlıkla uyum sağlaması. Günlük koşuşturmada askılı çantalarla daha rahat ediyorsanız, bu kabanlarla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Bu görüntü salaş olan stilinizi de destekleyecektir.

oversized_coat oversized_coat

Bu kadar yaygın olan bir trendin, bu kadar çok renk alternatifinin olması da ayrı bir güzellik. Düz ve sade bir kombininizi üzerinize alacağınız çılgın renkli bir oversized kabanla patlatabilirsiniz, bizden söylemesi.

colored_oversized_coat colored_oversized_coat colored_oversized_coat