Rektörden Apart Uyarısı!

330

Sakarya’da bir süredir süren apart daire tartışmalarına Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas da katıldı. Prof. Elmas, öğrencilere Serdivan ilçesi’ndeki apart dairelerde oturmamaları çağrısında bulundu.

Geçen eğitim döneminde, kampüs yakınındaki Serdivan’da çoğunlukla öğrencilerin kaldığı 4.000 apart dairenin bazılarının “fuhuş amaçlı kullanıldığı” iddiaları ortaya atılmış ve belediye apart daire yapımını yasaklamıştı. İlçede, bir yıldır 80 metrekareden küçük daire yapılmasına izin verilmiyor.

KÜLTÜREL KATKI

Apart tartışmasına yaptığı açıklamayla katılan Prof. Dr. Muzaffer Elmas, öğrencilerin tek kişilik apart dairelerde kalmalarının hem kültürel, hem de yetişme anlamında kendilerine katkı sağlamayacağını öne sürdü. Rektör Prof.Dr. Elmas, Sakarya Üniversitesi’ne bu yıl 16.000 yeni öğrenci yerleştirileceğine dikkat çekerek, “Öğrencilerimizin özellikle bir ve ikinci sınıfta arkadaş edinmeleri, başka öğrenci gruplarıyla hem kültürel hem  yetişme anlamında kendilerine katkı sağlamalarını istiyoruz. Çünkü eğitim 7/24 sürmektedir. O yüzden uygun yurtlarda kalsınlar” dedi.

 

Kaynak: Hürriyet Kampüs

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.