Sağlık & Güzellik Yaza Hazır Mıyız?

201

1325707650819

650_1000_calzedonia9-1

 

Yaz geliyor yani deniz mevsimine sayılı günler kaldı. Bikini / Mayo sezonun açılmasıyla hem erkeklerin hem kadınların korkulu rüyası başlıyor. Sorun sadece plajlarda değil, ince elbiselerle vücut hatlarımız bütün defolarıyla ortaya çıkacak diye birçoğumuz korkmaktayız. Henüz vakit varken en hızlı ve etkili vücut incelmesi ve sıkılaşma yöntemlerini bilmek gerekir.

fotoğraf (6)

Bu konuyla ilgili işin uzmanı Bakırköy Yaşar Hastanesi’nden Güzellik Uzmanı Aysel Ellialtı’yla görüştüm, kendisi yaza girmeden önce bayanların medikal olarak yapabilecekleri hakkında bizlere bilgi verdi.

Kilo vermek için egzersizden sağlıklı formül yok diyen Güzellik Uzmanı Aysel Ellialtı sıkılaşmak için ise güvenilir, popüler ve sonuç veren birçok yöntem olduğunu belirterek şunları ekledi;

“Ani kilo alıp vermekten ya da yaşlılığa bağlı olarak vücudun elastin hücrelerindeki kayıplardan ya da genetik olarak vücut ve yüz de yani derimizde gevşemeler oluşabilmektedir. Bunları gerek doğru egzersizlerle gerekse medikal estetikten yardım alarak giderebilmekteyiz. Son yıllarda bu konuda birçok alternatif oluşmuştur. Ancak son yılların en çok rağbet gören çalışmalarından biri, radyo frekansı ile kombine edilebilen enjeksiyonlarla yapılan mezoterapi teknikleri ve muadil karışımlarla cildin düşüklüğü toparlanabilmesidir. Kişi öncelikle bir muayeneye tabi tutularak değerlendirilmeli, eğer spor yapabiliyorsa sadece girişimsel işlem uygulanmalı,  yapamıyor ise radyo frekansı, elektro terapi gibi alternatif cihazlardan kombine edilerek tedaviye alınmalıdır. Vücut Sıkılaştırma 10 seans  haftada bir olmak üzere yüz güldürücü sonuçlar alınabilmesi için yeterlidir.”

CEVAP VER

five × 2 =