Sakarya Üniversitesi’nde Çay Zammı Geri Alındı!

338

Sakarya Üniversitesi’nde kantin işletmeleri, dönem arasında aldığı zam kararıyla 75 kuruşa çıkardığı çayın fiyatını, sosyal medyada “Çay benzinden pahalı” isyanı patlak verince 50 kuruşa çekti.

Sakarya Üniversitesi kantinlerinde bir bardak çayın fiyatının 75 kuruşa çıkmasının ardından sosyal medyada başlayan çalkalanma, Sakarya Üniversitesi’nin öğrenci portalı saukampus.com’da “Şekersiz çaya zam gelince kampüste çay benzinden pahalı oldu” başlığıyla manşete taşındı.

Haberde gelişmeler şöyle aktarıldı: Sosyal medyadaki  protestolar @saulojii kullanıcı hesabından Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a atılan “Litreye vurunca benzinden pahalı çay içiyoruz?” tweet’iyle başladı. #çayzammıgerialınsın etiketi ile başlayan şikâyetlerin artması üzerine Rektör Muzaffer Elmas tarafından bir açıklama yapılarak öğrencilere zam hakkında bilgi verildi: “Zam bizimle alakalı değil, senatoda görüşülecek.”

BU GÜZEL ÖĞRENCİLERİ ÜZMEYE DEĞMEZ
Rektör Muzaffer Elmas’a “İlginiz için teşekkürler, 25 kuruş için bu güzel öğrencileri üzmeye değmez” diye cevap yazan kullanıcı, kendi Twitter hesabında “Çayı 75 kuruş yaptılar, üstüne şekeri de azalttılar, oldu olacak sadece sıcak su verin onu içelim. Dekanlık binasında çay 40 kuruş bizim kantinlerde 75 kuruş, illa çay için toplanıp dekanlık binasını mı kuşatalım, ne istiyorsunuz?” diye yazdı.
FAZLA ŞEKER KULLANMAYIN
Çay protestolarına son noktayı Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın hafta başı attığı tweet koydu: “Yoğun istek üzerine kantinde çaylar yarından itibaren 50 kuruşa indi. Fazla şeker kullanmayın, afiyet olsun :)”
muzaffer-elmas

Kaynak: Hürriyet Kampüs

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.