25 C
Istanbul, TR
Perşembe, Mayıs 24, 2018
Salyangoz: Yerli Üretim İçerik Platformu

Salyangoz: Yerli Üretim İçerik Platformu

495
Hoşunuza giden içerikleri saklamanıza/sonradan okumanıza yarayan Pocket ile 24 saat ömrü olan fotoğraf/video içeriklerinden oluşan Snapchat karışımı bir içerik platformuyla karşınızdayız: Salyangoz. 

Geçtiğimiz günlerde Product Hunt‘ta ikinci sıraya yerleşen Salyangoz’u Ryan (Product Hunt kurucusu) tam olarak şu şekilde tarif ediyor: “If Snapchat and Pocket had a baby”.

salyangoz-yerli-uretim-icerik-platformu-umblog-umb

Yalnızca Twitter ile üye olabildiğiniz Salyangoz’da o gün içinde beğendiğiniz içerikleri, aynı Pocket gibi, platforma kaydedebiliyorsunuz. Sosyal ağlara benzer şekilde takip ve bildirim sistemi bulunan Salyangoz; bu içeriklerin 24 saat boyunca platform üzerinde kalmasına olanak tanıyor. Salyangoz’un Snapchat’e benzeyen bu 24 saat kuralı, platformda sürekli güncel, en azından son 24 saat içinde paylaşılmaya değer görülmüş, içeriklerin yer almasını sağlıyor.

Adından da anlayabileceğiniz gibi Pocket ve Snapchat karışımı olan bu platform Türkiye’de geliştirilmiş. Proje sahibi ve arayüz geliştirici olarak Adem İlter, ‘front-end‘ geliştirmede Fatih Kadir Akın ve ‘back-end‘ geliştirmede de Aşkın Gedik‘ten oluşan ekip; Salyangoz’u tamamen ‘bootstrap‘ bir şekilde ve çok kısa bir sürede geliştirmiş. MVP (‘Minimum Viable Product‘) denilebilecek bir şekilde minimum özelliklerle yayına giren Salyangoz, buna rağmen Product Hunt’ta listelendiğinde oldukça ilgi görmüş ve günü ikinci sırada tamamlamış.