SAÜ’NÜN GURURU OLDULAR

316

Sakarya Üniversiteli Geleneksel Türk Okçuları Sakarya’nın ve SAÜ’nün gururu olmaya devam ediyor. SAÜ’lü genç okçular, Çanakkale’de gerçekleştirilen müsabakalarda 2 derece aldılar.

Geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale Biga’da 5.si düzenlenen, her sene uluslararası boyutta büyük katılımın sağlandığı Biga Avrasya Geleneksel Türk Okçuluğu Festivali’ne, bu sene de Türkiye’den ve dünyadan 750’nin üzerinde okçu katıldı. Sakarya Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu’nun da geniş bir kafileyle iştirak ettiği, aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı katılımla gerçekleşen atlı ve yaya okçuluk müsabakaları, Çanakkale ve çevre illerden gelen yüzlerce seyircinin ilgisini topladı.

2 madalya kazandırdılar

Sakarya Üniversitesli okçular Sakarya’ya ve Sakarya Üniversitesinde 2 madalya kazandırdılar. Yrd. Doç. Dr. Selçuk Kürşad Koca’nın akademik başkanı, Melih Feyizoğlu’nun öğrenci başkanı olduğu topluluk, yarışmalardan 2 ayrı katagoride 2 madalya kazanma başarısını gösterdi.

İşte dereceye giren SAÜ’lüler

Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisi Aysel Sözer bayanlar 75 metre sabit puta kategorisinde 2.lik madalyası kazanırken, SAÜ Geleneksel Türk Okçuluğunın desteği ile Sakarya Macerapark Okçuluk Kursu’nda yetişen ve Üniversitenin takımında yer alan Ömer Yetik, çocuklar vur geç puta kategorisinde 3.lük madalyası almaya hak kazandı.

Hedef, SAÜ ve Sakarya’yı zirvede temsil etmek

Yrd. Doç.Dr. Selçuk Kürşad Koca yaş ortalaması hayli genç SAÜ Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğunun önümüzdeki dönemlerde daha iyi başarılar kazanmak için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Koca ayrıca, bu konuda desteğini esirgemeyen Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür etti ve Üniversite seviyesinde yarışmalarda temsil sağlayan nadir ekiplerden olan, Sakarya Geleneksel Türk Okçuları olarak, genç okçularıyla üniversitemizi ve şehrimizi temsil noktasında zirveyi hedeflediğini belirtti.

Haberin Devamı İçin Tıklayın