Sevgililer Günü için İdeal 5 Mekan

220

14 Şubat dolayısıyla bir çok mekan sevgililer günü için hazırlıklara başladı. Peki hangi mekanlar çiftler için yeterince romantik? Sevgilisiyle birlikte romantik bir yemek planlayanlar işte sevgililer günü için romantizm dolu ideal mekanları sizler için bir araya getirdik!

 

Mangerie Bebek

Güne başlamanın en iyi yolu sıkı bir kahvaltı etmektir. Peki sevgililer gününde sevgilinizle yapacağınız bir kahvaltı? Mangerie Bebek’in boğazı gören enfes teras manzarası ve tatlarına doyum olmayan birbirinden lezzetli menüsüyle sevgililer gününe romantik bir kahvaltıyla başlamak isteyenler için yerinde bir seçim.Mangerie-Bebek

Adres: Bebek Mh., Cevdet Paşa Caddesi No:69, 34342 Istanbul

Telefon: (0212) 263 5199

 

Rose Marine Cihangir

Rose-Marine

Cihangir’in eşşiz gastropub’ı Rose Marine eşsiz iç mekan tasarımıyla sevgililer günü için öne çıkan isimlerden. Tuğla duvarlar, pencerelerle ferahlatılmış ve bitkilerle süslenmiş. Hava karardığında müziğe uygun şekilde titreyen elektronik alevlerden gelen ışık mekanı romantik bir loşluğa bırakıyor.

Adres: Kılıçali Paşa Mh., Akarsu Çıkmazı No:27, 34443 Istanbul

Telefon: 0 (212) 249 6277

 

 

J’adore Chocolatier Taksim

Sevgililer gününü Paris’te geçirme planlarınızı gerçekleştiremediniz mi? Hiç üzülmeyin çünkü J’adore  Fransa’nın küçük ama lezzet dolu bir kısmını ayağınıza getiriyor. Havaların gidişatına bakarak soğuk olması kuvvetle muhtemel sevgililer gününde kapıdan içeriye adımınızı attığınız an sizi saran sıcak çikolata kokusu hem kemiklerinizi hem de kalbinizi ısıtacak. Meşhur Oh La La Beatrice; fonda çalan Edith Piaf ve nice Fransız şarkıcı eşliğinde sevdiğiniz kişiyle paylaşmak için mükemmel bir seçim olabilir.jadore3

Adres: İstiklal Cad. Emin Nevruz Sokak No: 22, 34394 İstanbul

Telefon: 0 212 249 0333

 

 

La Madamoiselle Florya

la-madamoiselle1

Florya’da Orman Sokak sakini bu şirin kafe birbirinden lezzetli tatlıları, menülerin şık sunumları ve hafif, huzur dolu mekanıyla sevgililer gününde yerinde bir seçim olabilir. Bahçedeki salıncakta kahvelerinizi yudumlarken sevgilinizle güzel zaman geçirebilir eğer hala hediye almadıysanız üst katındaki butikten hediyenizi de alabilirsiniz.

Adres: Florya (Orman Sokak), İstanbul

Telefon: 0 212 574 0134

 

 

Aşşk Kahve Beşiktaş

aşşk-kahve

Kuruçeşme sakini Aşşk Kahve, sahip olduğu manzarası ve eşsiz güzelliğiyle sevgilinizle vakit geçirmek için güzel bir mekan. Deniz kenarındaki masalardan birinde leziz menülerin keyfini çıkartırken sevgililer gününü doyasıya kutlayabilirsiniz.

Adres: Muallim Naci Cad. No:64/B Kuruçeşme, Beşiktaş

Telefon: 0 212 265 4734

Son olarak hepinizin Sevgililer Günü kutlu olsun!