Sırt Çantasına Sığan Bisiklet: Kit Bike

585

Asya’nın silikon vadisi olarak bilinen Hindistan’ın Bangalore kentinde çalışmalarını sürdüren tasarım stüdyosu Lucid, bisikletle seyahat ederken ortaya çıkan zorlukların üstesinden gelmek için “Kit Bike”ı tasarladı.

Kit Bike; az parçadan oluşan, kolayca monte edilebilen, kurulumu basit, üstündeyken optimal sürüş pozisyonu alabileceğiniz, sadeliği yansıtan şık tasarımıyla son derece etkileyici görünen ve özel deri çantasıyla birlikte gittiğiniz her yere taşıyabileceğiniz konsept bir bisiklet tasarımı.

sirt-cantasina-sigan-bisiklet-kit-bike-umb-blog-1

Hafif, kompakt ve minimal çizgilere sahip olan Kit Bike’ın parçaları çok hızlı ve kolay bir şekilde takılıp sökülebiliyor. Lucid’in kurucuları Amit Mirchandani ve Anurag Sarda, bisikletle seyahat ederken kendi yaşadıkları zorlukları göz önünde bulundurarak kolayca birleştirilip ayrılabilen, hafif ama dayanıklı parçalardan oluşan, kullanıcıya optimal sürüş konforu sağlayan, minimal ve modern bir tasarım arayışı içine girmiş.

İkili, bunlarla da yetinmemiş ve kullanmadıkları zamanlarda bisikletin –tekerleri 2 kenarda yer alan gözlere, diğer bisiklet bileşenlerini de orta bölmeye yerleştirebileceğiniz– 3 bölmesi bulunan deri bir sırt çantasına sığabilmesini istemiş ve ortaya bu harika tasarımdaki bisiklet çıkmış.

Bisikletlerini gittikleri her yere beraberinde götürmek isteyenler için ideal olan göz alıcı kompakt bisiklet Kit Bike’ın 2014 Red Dot Tasarım Ödülü’nün de sahibi olduğunu söyleyelim.

sirt-cantasina-sigan-bisiklet-kit-bike-umb-blog-3

sirt-cantasina-sigan-bisiklet-kit-bike-umb-blog-4

sirt-cantasina-sigan-bisiklet-kit-bike-umb-blog-6