Snapchat’e Adım Atan İlk Üniversite Boğaziçi Oldu

444

Dünyada kısa sürede en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başaran Snapchat’e Türkiye’deki öncü üniversitelerden olan Boğaziçi Üniversitesi diğer sosyal ağlarda kullandığı UniBogazici kullanıcı adıyla giriş yaptı. Kurulduğu 1971 yılından beri yenileşmeye önem veren ve günümüzde de kendine yer açmaya çalışan üniversitenin, bu uygulamayla öğrencileri arasındaki iletişimi geliştirmek ve mezunlar arasındaki iletişim kopukluğuna çare olmak gibi hedefleri var.

Snapchat’ta yemekhane, manzara, çimler, kütüphane ve etkinliklerin aralarında bulunduğu kampüs hayatından şimdiye kadar 100’ü aşkın paylaşım yapan hesabı kısa sürede binden fazla kişi takip etmeye başladı.

Halihazırda Türkiye’de birçok üniversitenin Facebook, Twitter ve Instagram hesapları bulunuyor. Yurt dışında ise Princeton ve Michigan gibi köklü üniversiteler Snapchat’te aktif olarak paylaşım yapıyor. Üniversitelerin yeniliğe açıklığı ve öğrencileriyle iletişimini öne çıkaran bu ilk adım özellikle bir devlet kurumu olarak bakıldığında çok önemli. Bakalım ilerleyen zamanlarda diğer üniversitelerden de bir adım gelecek mi?

boğaziçi-üniversitesi_snapchat-paylaşımı