Son Zamanların En Gözde Trendi Spor Şıklık

292

Spor salonlarından sokaklara taşınan sportif şıklığı değerlendirip, üzerine neler katabiliriz, spor ama trend nasıl görünebiliriz diye bu konuyu ele almak istedim.

İlkbahar-yaz sezonlarında en çok tercih edilen trendlerden biri oldu “sportif şıklık“. Spor salonunda görmeye alışık olduğumuz kıyafetlerin şık parçalarla kombinlenmesi sonucunda ortaya çıkan sportif şıklık, sokakları etkisi altına alırken, rahatlığı sevenler için de çok cazip bir giyim tarzı oluşturdu.

sportswear

Tasarımcıların özenle tasarladığı sportif kıyafetler öyle bir şekle büründü ki, onları değil sokaklarda giymek, en şık davetlerde bile tercih eder olduk.

ece-sükan-jersey

Topuklu sneakerlar, kolej montları, derilerle sıradan tişörtlerin kombinlenmesi, bol kesim kıyafetler… İşte bu saydıklarımın her biri ve daha fazlası sportif şıklık adına harika tamamlayıcılar! Kim demiş eşofmanlarla, topuklu ayakkabı giyilmez diye, gayet de giyiliyor! 🙂
Podyumlardan sokaklara hızla geçiş yapan bu trend sayesinde, çok farklı kombin örnekleri sokaklarda boy gösterir oldu. Bu spor kıyafetlerle daha sıradan sokak stillerini tercih edenleri görürken, yüksek topuklu ayakkabılarla ve göz alıcı aksesuarlarla kombinler oluşturarak, podyumun ışıltılı sportif şıklığına başarılı göndermeler yapanları da görüyoruz .

sneakers

Kalem eteklerle tamamlanan ünlü spor markaların logolarının bulunduğu basic tişörtler, basketbol formalarını andıran ve üzerinde rakamlar bulunan elbiseler, şık elbiselerle birlikle kullanılan renkli capler, sıradışı bir sportif şıklık yakalamayı sevenlerin tercihi stilettoların içine giyilen spor çoraplar, göz kamaştırıcı üstlerle kombinlenen kısa sporcu şortları ya da klasik bir kombinin altına giyilen çarpıcı bir spor ayakkabı, hepsi de bu trendin olmazsa olmazlarından…

 

2014-2015 ilkbahar-yaz sezonunda, bu trendin sokak stillerinde nasıl farklı yorumlanacağını merak ediyorum. Sneakersların yine ön planda tutulacağı güzel havaların bizleri beklediğini düşünüyorum.  Spor şıklık trendini benimseyip sevenlere bol şans ve bol eğlence diliyorum.