Stil İncelemesi : Julia Roberts

283

Bu hafta geçtiğimiz günlerde 48.yaşını kutlayan Julia Roberts’in stilini mercek altına alıyoruz. Herkes için olmasa da bizim gözümüzde ve rol aldığı filmler sayesinde geniş bir kitle için bir ikon haline gelmeyi başarmıştır Julia roberts… Peki günlük hayatta, davetlerde Julia Roberts nasıl giyinir? Nasıl bir stile sahiptir?

julia-roberts-unlu-stil-incelemesi-moda-kutuphanesi-universite-modasi-1

julia-roberts-unlu-stil-incelemesi-moda-kutuphanesi-universite-modasi-2

Elbise onun için vazgeçilmez diyebiliriz. Tek parça kullanmanın faydalarından oldukça yararlanan sanatçıyı, sık sık elbiselerle yaptığı kombinlerle görebiliriz. Kimi zaman elbise üstüne ceketlerle spor ama şık bir görünüm yakaladığını, kimi zamansa uzun elbiselerle davetlerde göz kamaştırdığını söyleyebiliriz.

Julia Roberts’in stilini oluşturan en önemli parçalardan biriyse hemen hemen her modelin kendine yakıştığı, yerine göre bol, yerine göre skinny tarzda kullandığı kot pantolonlar. Genel olarak salaş bir tarza sahip olan sanatçıyı, sık sık değişik denimlerle yakalamak mümkün.

julia-roberts-unlu-stil-incelemesi-moda-kutuphanesi-universite-modasi-3

Julia Roberts’in en önemli özelliklerinden biriyse o anki modaya bağlı kalmaması, trend parçalardan uzak durması… Zamana bağlı kalmadan hareket eden sanatçı, çoğu kişinin cesaret edemediği değişik tarzda alt ve üst parçaları bir araya getiriyor ve hiç bir stylingi denemekten kaçınmıyor, sürekli kendini yeniliyor… Böylece her seferinde Roberts’ı farklı bir görünümle,her seferinde bir değişiklik ile yakalamak mümkün.

julia-roberts-unlu-stil-incelemesi-moda-kutuphanesi-universite-modasi-4

Ve Julia Roberts’ın en çarpıcı kıyafeti ise şüphesiz ki kocaman gülümsemesiyle daha fazla akıllarda kalan kırmızı elbisesi…

julia-roberts-unlu-stil-incelemesi-moda-kutuphanesi-universite-modasi-5

Çoğu insanın bu sahneyle hatırladığı Roberts’ı davet ve etkinliklerde de kırmızı elbiselerle izlemeniz mümkün. Ne giyerse giysin kendi tarzından asla ödün vermeyen Roberts 28 Ekim’de 48. Yaşını kutladı. İyi ki varsın Roberts!

Hazırlayan : Beste Erkent