Tesla S sürücüleri toplam 1,7 milyar km yol kat etti

651

En popüler ve yenilikçi elektrikli otomobil üreticilerinden olan Tesla bugün Almanya’da yayınladığı bir infografikle sürücülerinin ve araçlarının dünyaya sağladıkları yararlarla ilgili önemli bilgiler paylaştı

İnfografikte ilk dikkat çeken bilgi Tesla Model S sürücülerinin tüm dünyada bugüne kadar toplam yaklaşık 1,7 km (1 milyar mil) yol katetmiş olması. Bu da Tesla sürücülerin 4.186 kez aya seyahat etmeye eşdeğer mesafe gittiği anlamına geliyor. Şirketin en büyük hedeflerinden ve söylemlerinden olan hava ve ses kirliliğini azaltmak konusunda da kendi adına başarıya ulaştığını söyleyebiliriz. 1,7 milyar km mesafe içerisinde sürücüler 570 bin ton karbondioksit salımını engellemiş.

 

haberin devamı için tıklayınız

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.