Uludağ Sözlük’ün Kurucusu Yerli Girişimlere Destek Verilmemesini Eleştirdi

553

Uludağ Sözlük’ün kurucusu İsmail Alpen, sosyal medya hesabından “ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Cadillac marka otomobilin, elektrikli otomobil Tesla’dan daha hızlı olduğunu iddia ettiği 10 dolarlık iddiayı kaybetti.” şeklindeki haberi paylaşarak Amerika’da devlet büyüklerinin Amerikan girişimlerine nasıl maddi manevi destek verdiğini anlatırken öte taraftan Türkiye’deki yerli girişimlere destek çıkılmamasını eleştirdi.

ismail-alpen-uludag-sozlukun-kurucusu-yerli-girisimlere-destek-verilmemesini-elestirdi-umb-blog

İsmail Alpen, dünyanın ilk sosyal medya sitesinin (Ekşi Sözlük) Türkiye’den çıktığını hatırlatarak Türkiye’deki siyasilerin Ekşi Sözlük’te hesabı bile yokken mitinglerde Twitter reklamı yapmalarını da eleştirdi. Alpen ardından “Sen yerli üreticini korumaz desteklemezsen davalara boğarsan, ilk sosyal medya sitesi ülkenden çıkar bilmezsen Twitter’ın darbe malzemesi olursun.” dedi.

İsmail Alpen’in sözleri şu şekilde:
Amerikan başkanı “bir Amerikan arabası mı hızlı yoksa diğer Amerikan arabası mı?” diye reklam yapıyor. Normali işte bu. Adam Tesla’ya maddi değil manevi destek de veriyor. Reklamını yapıyor ama ne kadar hassas, iki araba da Amerikan. Adamlar bu yüzden Amerika işte. Adamlar üreticilerini koruyor, umudunu kesmiyor.

Apple’ın Nokia zaferinin arkasındaki isim Obama yeni zaferler peşinde. Hedef Almanlar.
Bizim yöneticiler de Twitter hesabını yöneten danışman peşinde. Mitinglerde Amerikan sitesi adı zikrederek ücretsiz reklam yapıyorlar. Dünyanın ilk sosyal medya sitesi Türkiye’den çıktı. Sahibini davalara boğup kaçırdık. Ekşi Sözlük ilk sosyal medya sitesidir dünyada.

Bakın Uludağ Sözlük demiyorum Ekşi Sözlük’te bir tane yetkilinin hesabı yok. Ama Amerikan başkan ölmüş Amerikan markasıyla reklam peşinde.
Sen yerli üreticini korumaz desteklemezsen davalara boğarsan, ilk sosyal medya sitesi ülkende çıkar bilmezsen Twitterın darbe malzemesi olursun.
Adam Cadillac mı hızlı Tesla mı diyor ya? Naifliğe bakar mısın? Düzce ilçesinin belediye başkanı orda mısın? (Bilerek ilçe yazdım anlayın)
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ne demişti?
“İstanbul Valisi ‘s350’ye biniyor. Hakkari Valisi de ‘s350’ye biniyor o zaman nasıl Kastamonu, Ankara, İzmir, Pendik, Üsküdar Belediye Başkanları Audi’ye biniyorsa, Audi’ye binmek Düzce Belediye Başkanı’nın da en doğal hakkı.”