ÜMB’li Olmak 2

421

Sizlere sunmaktan keyif aldığımız ekip içi röportajlarımıza Üniversite Medya Birliği’nin (ÜMB)  bugünkü konumuna gelmesinde büyük emekleri olan Oğuz Alp Cengiz  ve Öznur Özsülün ile devam etmek istedik.

 

umm-li-olmak-2-universite-medya-birligi-03

Oğuz Alp Cengiz

ÜMB’yi 2013 yılının aralık ayında İletika Dergisi’nde çalışırken gittiği röportaj sayesinde tanıyan Oğuz Alp Cengiz o zamanla bu dönemi karşılaştırdığı zaman dağlar kadar fark olduğunu, ilk süreçteki sayının parmakla sayılacak kadar azken şimdi gelinen noktanın yüzlerle, binlerle ifade edildiğini vurguladı. Üniversite eğitiminin ilk yılında okulun e-dergisi için yazarken, ÜMB ile tanıştıktan sonra, Üniversite Medya Birliği’ne daha fazla zaman ayırmak istediği için okulda çok faal olamadı; fakat ÜMB içerisinde sosyal medya yönetimi yaptı, bünyemizdeki kulüpler için farklı etkinlikler hazırladı. Özellikle Sosyal Medya Festivali’nin kendisi için eşsiz bir deneyim olduğunu dile getirdi.

“Bence bu etkinlik ÜMB’nin kilometre taşıydı. O atmosfer, oradaki o heyecan, gelen seyircilerin her bir oturumda daha da memnun olması, sosyal medyaya beklenenin çok çok üstünde bir etkileşim almamız ( 1 milyon küsür )  bizim bugünkü konumumuzda büyük bir paya sahip. Bu festivalin ekip içindeki artısı ise insanların kendilerine olan güvenleri ve birbirlerine olan inançları arttı. Hal böyle iken, ister istemez başarılar birbirini kovaladı ve ÜMB bugünkü başarıya ulaştı.’’

Şu an icra kurulu üyemiz olan Alp, Üniversite Medya Birliği’nin kurucusundan üyesine herkesin canla başla çalıştığını, işini severek yaptığını, saygı ve sevgi çemberinin hiç bozulmadığını ve hiçbir zaman ast-üst ilişkilerinin o soğukluğunun olmadığını belirtip ÜMB’yi ‘ iğneyle kuyu kazmak ‘ deyiminin vücut bulmuş hali olarak tanımlıyor. ÜMB’nin kendisine bir aile daha kattığını, bölüm değiştirme sürecinde başta başkanımız Atakan Şeniz olmak üzere bütün ekip arkadaşlarımızdan destek gördüğünü de ayrıca dile getirdi. “ÜMB beni, Bandırma’dan gelmiş, okuluyla barışamamış, kendisine güveni olmayan 18 yaşındaki bir gençken; sorumluluk sahibi, kendisine güvenen, insan ilişkilerinde seviye atlamış bir insan yaptı.

İlk kurulduğu günden bugüne ÜMB ‘ye yolu düşen herkesin bu deneyimden mutlu olduğunu, bu oluşumun hayatlarına güzel bir tat kattığını, hafızalarında eşsiz bir yer edindiğini düşününen değerli icra kurulu üyemiz  “ÜMB için Sosyal Medya Festivali ne ise benim için de ÜMB odur.” cümlesiyle Üniversite Medya Birliği’nin kendi hayatındaki yerini bir kez daha vurgulamış oldu.

 

umm-li-olmak-2-universite-medya-birligi-02

Öznur Özsülün

Üniversite Medya Birliği ile şu anda insan kaynakları ekibimizde bulunan Esra Altınay sayesinde tanışan Öznur Özsülün, ÜMB ile Mikrofon Kulübü’nün Beykent Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği ortak etkinlik sonrasında ekibimize başvuruda bulunmuş. ÜMB’deki ilk ekibi sosyal medya komisyonuyken ileriki süreçte icra kurulunda görev aldı. Kasım 2014’ten beri de yönetici asistanlığı görevinde. Kendisi ayrıca mart 2014’teki Sosyal Medya Festivali olmak üzere o tarihten itibaren ÜMB’nin yaptığı tüm faaliyetlerde etkin bir şekilde rol aldı. Bununla birlikte Mikrofon Kulübü yönetim kurulu üyeliği görevini de sürdürmektedir. Bu başarıda ÜMB’de kazandığı deneyimlerin etkisi olduğunu da ifade etti.

ÜMB benim için içerisinde her zaman, her koşulda yanımda olan insanların olduğu büyük bir ailedir. Medya ve iletişim alanına ilgili kişilerin geleceklerine yapabilecekleri en büyük yatırım, kendilerine katabilecekleri en güzel deneyim ÜMB’dir.”

Üniversite Medya Birliği’nin kendisine deneyim ve tecrübenin yanısıra muhteşem dostluklar kattığını, böyle bir oluşumun içinde bulunmaktan onur duyduğunu  da bizlerle paylaştı.

Değerli üyelerimiz Oğuz Alp Cengiz ve Öznur Özsülün de Üniversite Medya Birliği’nin içerisindeki “aile” temasına ve en önemli etkinliklerimizden biri olan Sosyal Medya Festivali’ne atıfta bulunarak bizimle bu güzel sohbeti gerçekleştirdiler. Teşekkür ediyor ve birlikte daha nice güzel işlere imza atmak istediğimizi belirtiyoruz.

Haber: Ahsen DURUKAN