ÜMB’Lİ OLMAK-3

322

Blog’umuzda yer vermekten büyük keyif aldığımız ‘’ÜMB’li Olmak’’ serimize moda ekibi direktörlerimizden Suzan Karahasan ile devam ediyoruz.

Suzan Karahasan

umb-li-olmak-3-universite-medya-birligi-com-01-

Üniversite Modası” isimli projemize ve moda ekibimize liderlik eden  Suzan Karahasan’ın Üniversite Medya Birliği ile tanışması aslında daha önceki ekip içi sohbetimizde yer verdiğimiz Fatih Demirci sayesinde yaşanmış. Bu ekiple güzel işler yapılacağını belirten Fatih Demirci’den aldığı tavsiye üzerine kendisi Üniversite Modası ekibimize dahil olmuş.

Üniversite yıllarının başında kendi okulunda kulüp arayışında bulunan Suzan, okul bünyesindeki hiçbir kulübü katılmaya değer görmediği için ve herhangi bir kulübün kendisini geliştireceğine inanmadığı için okulunda istediği faaliyetlerde bulunamamış; fakat bu süreçte ÜMB ile karşılaşması onun için büyük bir şans olmuş. Sosyal Medya Festivali, Boğaziçi Lüks Moda Semineri gibi gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlikte yer alan değerli ekip arkadaşımız moda direktörlüğü yapmadan önceki editörlük görevini de başarıyla yerine getirdi.

ÜMB’ye dahil olduğu sırada böyle sıcak bir ekiple karşılaşacağını tahmin etmediğini belirten Suzan Karahasan Üniversite Medya Birliği’ni “Bu bir ekip değil de sanki en iyi dostların bir araya gelip, hem eğlenip hem yeni işler ortaya çıkardığı bir yer” olarak tanımlıyor. “Mesele sadece yeni insanlar tanımak, geleceğe yatırım yapmak değil; asıl mesele ileride gülümseyerek ve gururla hatırlayabileceğin anılar biriktirmek burada!” diye de ekliyor.

Tüm bunlara ek olarak da ÜMB sayesinde iş dünyasına erken katıldığını, bir ekip çalışması nasıl yapılır, sistem nasıl yürütülür gibi yetkinlikler kazandığını, insanlarla artık daha güçlü bir iletişim kurabildiğini ve editörlük yaptığı süre boyunca da bir yazı nasıl düzenlenir, Türkçe nasıl daha doğru kullanılır gibi konuları ÜMB’de öğrendiğini dile getirdi.

Teşekkürler Suzan Karahasan.

Haber: Ahsen DURUKAN