ÜMB’Lİ OLMAK

387

 

Her dönem bünyesine kattığı yeni üyeleriyle birlikte büyümeye devam eden Üniversite Medya Birliği’nin (ÜMB) kuruluş sürecinden bugüne kadar  her aşamasında etkin rol alan Fatih Demirci ve Ethem Özgüven ile ÜMB yolculukları hakkında bir şöylesi gerçekleştirdik.

 

umb-li-olmak-universite-medya-birligi-com-01jpgFatih Demirci

ÜMB ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü’nün başkanlığını yaparken tanışan Fatih Demirci, Ekim 2013 tarihinde kulüp olarak ÜMB ailesine katılmış ve aynı zamanda sosyal medya komisyonu başkanı seçilmiştir. “Tek topluluk bir sürü faaliyet.” tabiriyle üniversite hayatı süresinceki kulüp faaliyetlerindeki aktifliğini ifade etmiştir. Boğaziçi Caz Korosu konseri, Reklam Oburları etkinliği, bahar şenliği ve ÜMB ile ortaklaşa yürüttüğü Sosyal Medya Festivali’ni gerçekleştirmiştir. Ayrıca 2014 yılının sonuna kadar ÜMB’ nin neredeyse bütün etkinliklerinde faal olarak görev almıştır.

Fatih, Üniversite Medya Birliği’nin hayatını değiştiren önemli basamaklardan biri olduğunu,  kendisine insan yönetimi, bağlantı kurma ve organizasyon gibi yetiler kattığını ve de coğrafya öğretmenliği mezunuyken ÜMB sayesinde  sosyal medya uzmanı olarak meslek hayatına başladığını dile getirdi. “ÜMB ilk günden şu ana kadar benim için hep önemli ve faydalı oldu, her daim sıcak ortamıyla ve içindeki insanlarda çok başarılı ve düzenli bir topluluk. Mezun olsam bile her zaman içinde yer alacağım ve destek vermeye çalışacağım bir oluşum, olumsuz tek bir yönü bile yok benim için. Sonsuza kadar hep mükemmel kalması dileklerimle.”

 

umb-li-olmak-universite-medya-birligi-com-02-jpg

 

 

Ethem Özgüven

ÜMB ile Atatürk Üniversitesi İletişim Kulübü’nün başkanlığını yaparken 2013’te tanışan Ethem Özgüven kulüp üyeliğinden bireysel üyeliğe geçiş yapan çalışma arkadaşlarımızdan. Kendisi üniversite hayatını çeşitli kulüplerde çeşitli görevler yaparak geçirmiş; Ekonomi Kulübü üyeliği sırasında Erdal Demirkıran ve Atalay Demirci gibi isimlerle etkinlik yapmış, daha sonraki İletişim Kulübü başkanlığında ise ekibiyle birlikte PR ve reklam kampanyaları ile çeşitli iletişim etkinlikleri düzenlemiştir. Ethem’in ÜMB’deki ilk görevi ise sosyal medya komisyonu başkan yardımcılığı olmuştur; daha sonra beyin fırtınası ekip direktörlüğü görevini yürütmüştür. Bu dönem ise icra kurulu üyeliği ile ÜMB yolculuğuna devam eden değerli üyemiz ekibiyle birlikte her daim destekçimiz olmuştur.

Ethem Özgüven ayrıca, Üniversite Medya Birliği sayesinde kendi gibi medya ve iletişime ilgi duyan bir sürü genç ile ortak bir amaç doğrultusunda birleşip, saygı ve sevgi çerçevesinde yürüme fırsatı bulduğunu ve bunun gerçekten ona çok şey kattığını dile getirdi. “ÜMB benim için kocaman bir aile, geleceği inşa edeceğine sarsılmaz bir inançla bağlı olan bir oluşum ve bu oluşumun içinde olmak, olabilmek beni gerçekten mutlu ediyor.”

 

Fatih Demirci ve Ethem Özgüven’e samimi cevapları için çok teşekkür ediyor ve onlarla beraber daha nice güzel işlere imza atmak istediğimizi belirtiyoruz.

Haber: Ahsen DURUKAN