”Üniversite Mezunlarına Kapım Kapalı!”

273

Türkiye’nin en büyük şirkerlerinden Petkim’in sahibi SOCAR‘ın Türkiye CEO’su Kenan Yavuz, üniversitelere yönelik eleştirilerde bulundu. Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Kenan Yavuz, bazı üniversitelerin reklamlarının ibretlik olduğunu söyledi.

İşte Kenan Yavuz’un takipçileriyle paylaştığı mesajları:

Bazı üniversitelerin yaptığı reklamlar ibretlik;

* YÖK denilen kurum aileleri ve çocuklarımızı kandırmaktan vazgeçmelidir. Üniversite! bitirip ortalığa dökülen milyonlarca genç var.

* Nitelikli ara işgücü bulamıyoruz. Üniversite bitirdim diye eline diploma alan,ben ne zaman müdür olacağım demeye başlıyor.

* Buradan YÖK’e sesleniyorum, gelecek üç yıl içinde binlerce meslek eğitimli işçi istihdam edeceğim. Üniversite mezunlarına ise kapım kapalı.

* Ailelere sesleniyorum, Sitcom Üniversitelere çocuklarınızı gönderip hayatlarını karartmayın. İş bulamazlar.

kenan-yavuz

* Kasabalarda uluslararası ilişkiler olur mu? Çocuklarımız ve aileleri sanal beklentilere sokuluyor.Eğitim planlaması en önemli meselemizdir.

* Herkes üniversite mezunu olacak diye birşey yok. En yüksek işsizlik oranı üniversite mezunları arasında.

* Zira her on ara işgücüne karşı sadece bir üniversite mezununa ihtiyaç var.

* Japonya,Kore ve Almanya mucizelerinin altında yatan nitelikli ara işgücü ve kaliteli üniversite eğitimidir.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.