Üniversite Öğrencilerinden ”Gönüllü Oyuncaklar” Projesi

222

İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara oyuncak dağıtıldı.

Girişimcilik Kulübü, Edirne Kızılay Gençlik Kolları ve Ticaret Kızılay Kulübü tarafından Ocak ayından itibaren ortak olarak yürütülen Gönüllü Oyuncaklar projesi, 10 Nisan 2015 Cuma günü hayata geçirildi.

Ocak ayında başlayan proje kapsamında 4 ay boyunca İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde oyuncaklar toplandı. Üniversitedeki duyarlı öğrencilerin getirdiği oyuncaklar ve projeye duyarlı insanların yardımları sonucu Mart ayında oyuncakların toplanma işlemi tamamlandı.

Proje ile kullanılmayan oyuncakların ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılması hedeflendi. Proje ortağı olan Edirne Kızılay Şubesi, oyuncakların dağıtılacağı okulları belirledi. Bu kapsamda Edirne-Lalapaşa Atatürk İlkokulu, Lalapaşa Hacıdanişment İlkokulu, Merkez Fevzipaşa İlkokulu ve son olarak da Merkez Meriç İlkokul’u ziyaret edilerek oyuncaklar öğrencilere teslim edildi.

iticu2

iticu-gonulluluk1
Projeyi hayata geçirmek için tüm kulüp üyeleri ve kulüp danışmanları ile Edirne’ye giden Girişimcilik Kulübü ve Ticaret Kızılay Kulübü ekibi, Edirne Kızılay Gençlik Kolları tarafından karşılandı. Sosyal sorumluluk adına hayata geçirilen projede, oyuncaklara kavuşan çocukların mutluğu gözlerinden okunuyordu.

 

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.