Üniversite Öğrencilerinin Kar Çilesi!

314

Yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Bir çok ilde okullar tatil edilmesinin ardından  bazı üniversiteler de tatil kararı aldı. Fakat Kütahya Dumlupınar Üniversitesi herhangi bir tatil kararını almadı ve sınavlar belirtilen gün ve saatlerinde yapıldı.

Eskişehir – Kütahya yolu üzerinde ilginç bir olay meydana geldi.  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi 4 genç vize sınavı için Eskişehir’den Kütahya’ya gidiyordu. Yola kişisel araçlarıyla çıkan üniversite öğrencilerinin aracı kara saplandı. Sabah 06.00’da meydana gelen olayda gençler büyükşehir belediyesini arayarak yardım istedi. İhbar üzerine büyükşehir belediyesine ait kar püskürtme aracı gençlerin imdadına yetişti.

Yolların açılmasının ardından Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri Eskişehir’e geri döndü.

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.