Üniversitelerde Kar Tatili!

435

Konya’da kar yağışı nedeniyle Selçuk, Necmettin Erbakan ile KTO Karatay Üniversitesi’nde eğitime bugün ara verildi. Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü de bugün kar tatili yapılacağını ve sınavların iptal edildiğini duyurdu. Denizli’de Pamukkale Üniversitesi 1 günlüğüne tatil edildi. Kemerburgaz Üniversitesi’nde bugün yapılması planlanan dersler ve sınavlar ertelendi.

 

Selçuk Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün üniversitenin Karapınar ile Silifke Taşucu’ndaki dışındaki tüm birimlerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada, “6 Ocak 2015 tarihindeki final sınavları ileri bir tarihte yapılacaktır. Tüm öğrencilerimize duyurulur. Akademik ve idari personelimiz görevleri başında olacaklardır” denildi.
Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden yapılan açıklamada da Konya’daki olumsuz hava koşulları nedeniyle Merkez Yerleşkesi’nde bugün için eğitim-öğretime ara verildiği belirilirken “Ereğli ve Seydişehir’deki fakülte ve meslek yüksek okulda eğitim-öğretim devam edecektir” denildi.
KTO Karatay Üniversitesi’nden de yapılan açıklamada eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verildiği açıklandı.
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü de, Twitter hesabı üzerinden “Meteorolojik uyarılar doğrultusunda, mağduriyete meydan vermemek amacıyla 06.01.2015 tarihinde KOÜ de eğitime 1 gün ara verilecektir” açıklaması yaptı. Tüm birimleri kapsayan tatil kararı ardından iptal edilen sınavların ne zaman yapılacağı konusunda önümüzdeki günlerde açıklama yapılacağı belirtildi.Denizli’de dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışından dolayı şehir merkezinde bulunan yüzlerce ağaçtan bazıları, üzerlerinde biriken karların ağırlığa dayanamayarak devrilirken birçoğunun da dalları kırıldı. İlk ve orta dereceli okullarla Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), bir günlüğüne tatil edildi.

Kemerburgaz Üniversitesi tarafından yapılan duyuruya göre İstanbul’da meydana gelen olumsuz hava şartları nedeniyle  6 Ocak Salı günü yapılması planlanan dersler ve sınavlar ertelendi. Gün boyunca açık olan üniversitede ertelenen ders ve sınavların gelecek günlerde yapılmasının planlandığı belirtili.