Üsküdar’lı İletişimcilere Stüdyolarda Uygulama İmkanı

236

İletişim alanında uygulama ve pratik yapmanın önemi ile hareket eden Üsküdar Üniversitesi, Merkez Kampüs’te İletişim Fakültesi bünyesinde Radyo-TV stüdyoları kurdu. Stüdyolarda öğrenciler, ders içi ve dışı uygulama imkanları ile deneyim kazanacak.

Uygulama derslerini yeni kurulan stüdyolarda yapacak öğrenciler, uygulama dışı zamanlarda pratik yapma imkanına da sahip olacak.

İletişim Fakültesi öğrencileri, ders dışı zamanlarda web üzerinden televizyon ve radyo yayını gerçekleştirebilecek, programlar çekecek, hayal ettikleri projelerini hayata geçirebilecek.

Eylül ayı itibariyle yeni yayın döneminde düzenli yayınlarına başlayacak olan Üsküdar Üniversitesi Televizyonu’nun tüm imkanlarından yararlanacak olan İletişim Fakültesi öğrencileri web üzerinden radyo ve televizyon yayını da yapabilecek.

Öğrenciler böylece iletişim için çok önemli olan uygulama imkanlarıyla mesleğe hazır birer profesyonel olarak mezun olacak.

Öğrenciler Üsküdar Üniversitesi Televizyonu haricinde çeşitli basın ve yayın kuruluşlarında da staj imkanına sahip olacak.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız