Video Broşürler

518

Yazılı broşürler, bir firma için en yaygın ve en ekonomik kullanılan tanıtım araçlarıdır. Hal böyle olunca hedef kitlenin firma veya ürün hakkında haberdar olabilmesi için kolaylaştırıcı yollardan biri oluyor. Ancak tüketicilerin, yazılı olan mesajları daha az okumaya başladığı veya fazla dikkate almadıkları da bir gerçek. Bu broşürler ilk başta dikkat çekse de çoğunlukla saklanmıyor ya da göz ucuyla bakıldıktan sonra bir kenara atılıyorlar. Bu verilerden yola çıkılarak, her şey de olduğu gibi bilgiyi de çabuk edinme sabırsızlığı eğilimi olduğundan, sayfalarca dolusu yazıyı okumak yerine ürünün en önemli özellikleri çok daha etkin bir şekilde video broşürler ile anlatılabiliyor.

video-brochures-varied

Kullanım Alanları

Bazı durumlarda yazılı broşürlerin yetersiz kaldığı bir gerçektir. Video broşürler ile resim veya yazıyla anlatılamayanlar özel ekranlarda görselliği ve sesi bir araya getiriyor. Kullanımları ile de oldukça pratik.  Bu yeni ürünler eğitim, eğlence, turizm, inşaat, beyaz eşya ve elektronik ürünler, kozmetik,  sağlık, gıda gibi alanlarla sınırlı kalmıyor. Ayrıca ürün lansmanları, fuarlar, sergiler, ticari şovlar, müzik, tv, fotoğraf, sinema film tanıtımları, kullanım klavuzları, basın toplantıları, düğün veya kokteyl gibi özel davetlerde kısacası birçok alanda faaliyet ve amaç için kullanım avantajı sağlıyor.

İşlevsel Seçenekleriyle Kullanım Pratikliği

Bu broşürler kapaklı kitapçık ve kartvizit gibi çeşitli boyutları vardır  ve kapağı açıldığında içerisinde video kısmı yer alır. Ebatlarıysa, video kartlarının boyutlarına göre en az 2.4 inch en fazla 13 inch olarak değişkenlik gösterirler.

İki saati gösterebilecek kadar uzunluğa sahip olan bellek kartları 128mb, 250 mb,512 mb,1 gb,2gb ve 4gb gibi hafızaya sahiptirler. Ayrıca, 50 dakikadan 4 saate kadar video oynatacak kapasiteye sahip batarya seçenekleri bulunmaktadır ve USB kablolarıyla bilgisayarlara takılarak şarj edilebilirler.

Standart bir USB kablosuyla istediğinizde videoyu bilgisayarda yükleyebilir veya içeriğini değiştirebiliyorsunuz. Tüm bu video broşürlerde kapak açıldığı anda otomatik olarak açılıyor. İsteğe bağlı olarak eklenebilen butonlarla ekran yönetilebiliyor. Bunlar içinde oynatma, durdurma ses açıp kapama gibi seçeneklerde mevcuttur.

Sayfaları çevirdikçe o sayfaya ait videonun oynadığı ya da dokunmatik ekran özelliklerine rastlamak mümkündür. Avi, Mpeg, Mov uzantılı videolar ile Jpeg, Tif, Png gibi resim formatlarını da desteklemesi önemlidir. Bir diğer önemli özellikleri ise videoda bulunan içeriği kilitleyerek silinmesini önleme ve broşürde bulunan buton ile kilit açma özelliklerinin bulunmasıdır.

En dikkat çeken özellikleriyse, isteğe bağlı olarak dizayn edilebilir olması. Büyüklüğü veya küçüklüğü, kalınlığı ve inceliği, deri kaplı veya sayfalı olması bakımından isteğe özel dizayn edilebilirler.

BMW2

Maliyetli ama Prestiji Çok!

Gelişen teknoloji ile birlikte yaşanan rekabetler de boyut atlıyor. Firmalar rakiplerimden farklı neler yapabilirim sorusunun getirdiği ihtiyaçlarla, yaratıcılıklarda sınır tanımıyor.  Bu açıdan, elektronik broşürler de kendine yer edinmeye başlayan trendler arasına farkındalık yaratmakta.  Kullanımları pratik olan bu broşürler oldukça fazla içerik zenginliğine sahipler. Dikkat çeken özellikleriyle tüketiciye doğrudan ulaşmasında, reklam verenlerin rakipleri arasından sıyrılması elbette kaçınılmaz. Video broşürler etkisine göre en hesaplı çözüm avantajı sağlıyor. Normal bir broşürden maliyet olarak daha fazla olmasına rağmen yapılan reklamın etkisi, tüketiciye ulaşması ve tabi ki markanın kazanacağı prestij düşünüldüğünde oldukça mantıklı geliyor. Yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu trend uzun dönemde firmalar arasında daha fazla tercih edileceğe benziyor.