Yandex.Browser Gelişmiş Arayüzü ile Sıra Dışı Oldu

337

Rusya’nın en büyük arama motoru Yandex, bildiğiniz arama motorlarının dışında bir arayüz geliştirdi. 2012 yılında kendi arama motoru Yandex.Browser’ı tanıtan şirket, yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Geleceğin arama motorunu tasarladıklarını söyleyen ekip, Yandex.Browser’ın tanıtımını, Yandex Türkiye Twitter adresi üzerinden yaptı.

 
Yandex.Browser’ın yeni alfa sürümü yaklaşık 97 MB’lık bir dosya boyutuyla kullanıcının beğenisine sunuldu. Yandex.Browser alfa sürümünü BURADAN indirebilirsiniz. Hemen hatırlatalım,Yandex.Browser’ın akıllı telefon ve tabletleriniz içinde aynı bağlantı linkinden indirebilirsiniz. Siz programı indirmeye başlarken biz de yeni Yandex.Browser hakkında ki görüşlerimizi paylaşalım.

Yandex.Browser’ın yeni alfa versiyonun da görsellik ön plana çıkartılmış. Tarayıcının üst ve alt kısmında bulunan şeffaf paneller, kullanıcının tamamen ekrana odaklanmasını sağlarken dikkat kaybını minimuma indiriyor. Bir farklılık ise normalde yukarıda kullanmaya alıştığımız sekmeler, Yandex.Browser’daaşağıya çekilmiş. Böylece yukarıda bulunan arama çubuğu sitenin bir parçasıymış gibi gözüküyor. Gereksiz arayüz verilerini ortadan kaldıran Yandex.Browser, şeffaf tasarımıyla sadelik ve işlevselliği ön plana çıkartıyor.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.