Yaşasın Sneakers Modası!

210

Yaşasın sneakers rahatlığı ve yaşasın topuklularımızın yerini tutan rahat şıklık!

sneakers_street_style

Sneakers modası aldı başını gidiyor ve bence harika da gidiyor! Hatta bu akım bitmesin istiyorum! Markalar bu kadar güzel ayakkabılar çıkarmaya devam edecekse şimdilik bitmez gibi görünüyor.

Kadınlar sneakerlar  sayesinde havalı, sportif ve aynı zamanda özenilmiş bir şıklık içinde olabiliyorlar. Yıllar önce kimsenin aklına gelmezken şimdilerde sokak modasında aktif spor parçalar ve şıklık birleşti. Sneakerlar pek çok parça ile kombinlenip, çoğu ortama uyum sağlayabiliyor.Özellikle sneakerların boyfrend jeanlerle kombinlenen haliyle çok iyi durduğunu düşünüyorum.

Aslında ‘sneakers’ sadece bu ayakkabılar için kullanılan bir kavram değil. Kelime anlamı spor veya diğer fiziksel aktivitelerde kullanılabilecek ‘atletik ayakkabı’ anlamına geliyor. Yani bir nevi bildiğimiz spor ayakkabı anlamını taşıyor, fakat benim bahsettiğim ‘sneakers’ spor ayakkabının bambaşka bir boyutu. Beni cezbeden noktası hem rahat, spor bir görünüm vermesi hem de şık tasarımları ile spor ayakkabıdan daha özenilmiş bir hava yaratması. Bu ayakkabılar o özelliği sonuna kadar taşıyor, tabii doğru tasarımı doğru kıyafetle kombinlersek…

Ben moda haftasında iki gün sneakers giymeyi tercih ettim. Bence farklı ve iyi kombinlenmiş bir sneakers topuklu ayakkabıyı ezip geçebilir. Ben bu tavrı sevdim!

Hadi kampüsünüzde çekilmiş ilgi çeken kombinlerle sneakerlarınızı bütünleştirip bize #kampüsstilim hashtagiyle yollayın, paylaşalım!

sneakers

 

Ve şimdi en beğendiğim ve kullandığım sneakers modellerini kombinler eşliğinde sizinle paylaşıyorum, ilham almak serbest 😉

vanessa_jackman_isabel_marant

isabel_marant_street_stylesneakers_street_styleviviana_volpicella_airmax jennifer_lopez_giuseppe_zanotti

sneakers_street_style

airmax

gold_airmax