Yeni Instagram Güncellemesi ve Değerlendirme

1327

Instagram yeni güncellemesini yayınlamaya başladı ve Instagram Blog sayfasından bu güncellemeye ait notlarını paylaştı. Bir önceki yazımızda sizlere yeni instagramın nasıl olacağını Kübra arkadaşımız yazmıştı. Ben de herkes gibi hemen güncellemeyi yükledim. Sizlere genel olarak ilk izlenemimi söyleyeyim; Instagram Beşiktaş’ın şampiyonluğunu kutlar nitelikte bir arayüzle karşımıza çıkıyor.

yeni-instagram-guncellemesi-2016-ve-ilk-degerlendirmem-ahmet-bintas-guncel-mevzular-sosyal-medya-app-onizleme

Today we’re introducing a new look. You’ll see an updated icon and app design for Instagram. Inspired by the previous app icon, the new one represents a simpler camera and the rainbow lives on in gradient form.

You’ll also see updated icons for our other creative apps: Layout, Boomerang and Hyperlapse.

yeni-instagram-guncellemesi-2016-ve-ilk-degerlendirmem-ahmet-bintas-guncel-mevzular-sosyal-medya-layout-hyperlapse

Siyah iconların hakim olduğu bir tasarımla sanki iç karartmış gibi duruyor. En önemlisi uzun zamandır kullanmış olduğu logosunun değişimi elbette! Kendileri gökkuşağının renklerine sadık kaldıklarını söyleselerde bence instagram çizgisini farklı bir yöne taşıma girişimi gibi geliyor. Facebook, twitter, linkedin, google+ gibi sosyal mecraların app iconlarına bakıldığında sadeleşmeye doğru gittiğini görebiliyoruz. Aşağıdaki videodan logosunun değişimini izleyebilirsiniz. İyi seyirler.