YÖK’ten Öğrencilere Müjde!

251

Yükseköğretim Kurulu’ndan(Yök) devlet üniversitelerine yeni kayıt yaptıracak öğrencilere e-kayıt müjdesi. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında üniversiteye kayıtlar artık e-devlet üzerinden yapılabilecek.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında yükseköğrenim programlarına kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler, e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden artık kayıt yaptırabilecekler.YÖK’ün, Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında ilk olarak 2014-2015 eğitim öğretim döneminde 32 devlet üniversitesinde başlatılan e-kayıt uygulamasına, bu yıl devlete ait bütün yükseköğretim kurumlarında geçilmesine karar verildi. 2015-2016 eğitim- öğretim yılında yükseköğrenim programlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler e-devlet üzerinden artık daha rahat ve sistemli bir şekilde kayıt yaptırma imkânına kavuştu.

Üniversitelerde, her yıl yeni kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için büyük bir kâbus haline gelen kayıt yaptırma işlemi, artık e-devlet sistemi sayesinde internet üzerinden ‘bir tıkla’ kolaylıkla yaptırılabilecek. Ayrıca ilerleyen yıllarda da vakıf üniversiteleri için aynı uygulamanın işleme konulacağı bilgisi verildi.

Haber: Ömer Osman İMECE

Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.