Yönetim Bilimleri Kongresi ‘16 İTÜ’de

245

17.YÖNETİM BİLİMLERİ KONGRESİ BU YIL İTÜ’DE !

 Önemini her yıl arttıran ve bu yıl  17.’si düzenlenen Yönetim Bilimleri Kongresi (YBK)’nin, Finansbank Ana Sponsorluğunda 3-5 Mart 2016 tarihlerinde İTÜ Maçka Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

  yönetim1

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından Finansbank Ana Sponsorluğunda düzenlenen kongre, her yıl 62 farklı üniversiteden 800 kişilik katılımcıya ve internet üzerinden 30.000 kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Kongre; Oturumlar, Vaka Çalışmaları, Kariyer Alanı ve Kapanış Gecesi olmak üzere 4 ana bölümden oluşmaktadır. Kongrenin amacı, öğrenciler ve iş dünyası arasında köprü kurarak, dünyada trend olan yönetim konuları hakkında bilgi paylaşımına olanak vermek ve kariyer planlaması yapmakta olan öğrencilere yol göstermek.

yönetim 2

Yönetim Bilimleri Kongresi kapsamında Türkiye’nin ve Dünya’nın gündemindeki konular dünü ve bugünüyle ilgili firma temsilcileri ve sektörün önde gelen isimleri tarafından ele alınacak. Bunların yanı sıra organizasyon kapsamında yönetim bilimlerinin ülkemizdeki geleceği ile ilgili beklentiler, fütüristik yaklaşımlarla irdelenecek ve konuşmacılar ile katılımcılar arasında bilgi ve fikir aktarımı etkin bir şekilde sağlanacak.

Bu sene kongrede katılımcılarla bir araya gelecek isimlerden bazıları şu şekilde; Procter&Gamble Türkiye CEO’su Tankut Turnaoğlu, Henkel Adhesive Technologies Turkey Chairman ve Türk Henkel Yönetim Kurulu Üyesi Ruediger Schmitz, Schneider Electric Türkiye CEO’su Bora Tuncer, Defacto CFO’su Önder Şenol ve KPMG CEO’su Ferruh Tunç.

Organizasyon kapsamında üç gün boyunca vaka çalışmaları düzenlenecek. Vaka çalışmaları için toplanan başvurular üzerine katılımcı firmalar tarafından yapılacak elemeler ile belirlenecek katılımcılarla vaka çalışmaları gerçekleştirecek. Vaka çalışmalarında katılımcılara staj imkanının da sunulabileceği çeşitli sürpriz hediyeler verilecek.

Kaynak:.ceotudent.com