Yürünebilir Kentlerde Üniversiteli Daha Çok

220
Yapılan bir araştırmaya göre, bir kentte insanların yürüyebileceği alanlar ne kadar çok olursa, kentteki eğitim oranı ve  üniversiteli sayısı da o kadar fazla oluyor.
George Washington Üniversitesi Emlak ve Kent Analizleri Merkezi tarafından yapılan bir araştırmada, insanların yürüyebildikleri kentlerin diğerlerine oranla daha zengin olduğu ortaya çıktı.
Araştırmada, ABD’nin en büyük 30 metropol kenti “yürünebilirlik” açısından değerlendirildi. Ardından kentlerin yürünebilirlik oranı, kişi başına düşen gelir ve üniversiteli sayısı ile kıyaslandı.
NEW YORK İLK 3’TE
Araştırmada, insanların yürüyebildiği alanlar “Yürünebilir Kentsel Alanlar” olarak adlandırıldı. Bu alanlar insanların ev, ofis, okul, alışveriş ve restoranlara, otomobil kullanmak yerine, kamu ulaşımı veya yürüyerek ulaşabildikleri alanlar olarak belirtildi.
Araştırmaya göre Washington, New York ve Boston, ABD’nin en yürünebilir üç şehri olarak belirlendi. Bu üç şehirde kişi başına düşen gelir oranı, Yürünebilir Kentsel Alanları en az olan Tampa, Phoenix ve Orlando’ya oranla yüzde 52 daha fazla.
Üniversite Medya Birliği’nin yaptığı görüşmeleri, iş ortaklıklarını, üye kulüplerin etkinliklerini, medya sponsorluklarını, iş ortaklarının düzenlediği organizasyonların haberini yapar. Üniversite öğrencilerini ilgilendiren her konuda ÜMB bloga içerik üretir. Medya ve iletişim sektöründen alanında uzman kişiler ile röportajlar yapar. Sektörün öncü kişilerinin katıldığı workshoplar düzenler.